Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-07

Ave Lion

Ave Lion powstał na początku 1996 roku z inicjatywy Marka (ex - Vegetus), Piotra i Pawła. Od początku inspiracją było reggae i w tym też kierunku podążała muzyka zespołu. Pierwszy skład przetrwał do końca roku. Był to okres licznych koncertów. Ave Lion pojawił się m.in. na Reggae Skanking w Węgorzewie (1996), Black Market w Olsztynie (1996) obok takich zespołów jak Jafia Namuel, Rebelion, Będzie Dobrze, Dobra Siła.  Później zawiesili działalność.

Po czteroletniej przerwie, w październiku 2000, zespół wznowił swą działalność w nowym składzie, zmieniając jednocześnie muzyczne oblicze (hc-reggae). Zespół ponownie zaczyna koncertować, występując m.in. na imprezach - Reggae na koniec wieku (Wrocław 2000) razem z Credonem, Habakukiem i Zgrozą, czy Baw się bez dopingu (łódź 2001). W obecnym składzie grają od października 2001. Przez większą część swego istnienia Ave Lion związany był z Łodzią, potem prawie wszyscy członkowie zespołu byli z Torunia. Koncerty, w których brali udział to zarówno imprezy klubowe m.in. w łódzkim Forum Fabricum z Habakukiem, warszawskim Paragrafie 51 z Tumbao i Paraliż Band, toruńskiej Od Nowie na Przedbiegach Afrykańskich, oraz z okazji Światowego Dnia AIDS, jak i również plenerowe: toruńskie juwenalia, Kerygmat Festiwal, Festiwal Rockowy w Węgorzewie, Slot Art Festiwal w Lubiążu, Ost-Rock-Reggae Festiwal. Wraz z powołaniem nowego składu, zespół zaczął poszukiwać nowych rozwiązań muzycznych. Pojawiły się chórki, instrumenty perkusyjne i sekcja dęta.

W 2004 roku Ave Lion zdobywa 1 miejsce w konkursie na Ostróda Reggae Festiwal (nagroda główna: nagranie singla w studio Radia Olsztyn). Niestety w 2005 roku zespół zawiesza działalność


Dyskografia

Instalacja
Album z 2004 roku, który w zasadzie był pierwszym profesjonalnym nagraniem zespołu. Album, który pozwala umieścić Ave Lion w czołówce polskiego reggae. Na płycie można usłyszeć wspaniałą sekcję rytmiczną, która wsparta dużą sprawnością techniczną poszczególnych muzyków daje powalający efekt.
Lista utworów:
  1. Intro
  2. Instalacja
  3. Lord
  4. Nie moja sprawa
  5. Ostrzeżenie
  6. Ewakuacja
  7. Homeless
Instalacja