Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-05

Bednarek

Kamil Bednarek znany również jako MaccaBraa urodził się  10. maja 1991 w Brzegu. Bednarek to polski piosenkarz, autor tekstów i piosenek, wykonujący muzykę reggae.

W 2008 roku wraz z przyjaciółmi założył zespół Star Guard Muffin, który zadebiutował w rodzinnym Brzegu poprzedzając występ EastWest Rockers. Rok później, po kilku wygranych przeglądach muzycznych, ukazał się debiutancki minialbum formacji Ziemia Obiecana. Materiał został wydany samodzielnie przez zespół.

W 2010 roku Bednarek wziął udział w trzeciej edycji programu Mam talent! emitowanego przez stację telewizyjną TVN. Na castingu zaprezentował piosenkę „I” z repertuaru Kurta Nilsena. Jednogłośnie przeszedł do kolejnego etapu, na którym zaśpiewał „Tears in Heaven” Erica Claptona. Głosami telewidzów awansował do finału. Po finałowym wykonaniu „Is This Love” Boba Marleya, zdobył 2. miejsce na podium show.

W kwietniu 2011 grupa pojechała na Jamajkę. Efektem podróży był zarejestrowany w studiu Tuff Gong w Kingston minialbum „Jamaican Trip”, wydany 24 czerwca. Tego samego roku zespół wystąpił na XLVIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaprezentował przebój Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”. Jesienią 2011 roku Bednarek przeszedł zabieg wycięcia polipa, umiejscowionego na strunie głosowej.

W maju 2012 roku wraz ze swoją 16-osobową drużyną z Brzegu zwyciężył w programie telewizyjnym „Bitwa na głosy”, pozostawiając w pokonanym polu wielu zasłużonych polskich wykonawców. Nagroda pieniężna, którą otrzymał została przeznaczona na Fundację Rozwój, wspierającą młode talenty na terenie miasta Brzeg. W czerwcu, wraz ze swoim zwycięskim chórem z programu, wystąpił na XLIX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W koncercie Szalone lata 60! wykonali utwór „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” z repertuaru Skaldów.

W międzyczasie zespół Star Guard Muffin podjął decyzję o zawieszeniu działalności. Powodem takiej decyzji było odejście basisty – Kuby Wojciechowskiego i gitarzysty Szymona Chudego. Bednarek zdecydował się kontynuować działalność artystyczną z udziałem zespołu Bednarek.

W styczniu 2017 roku ukazał się jego nowy singiel – „Talizman”, który został nagrany z gościnnym udziałem Matheo. Piosenkarz zdobył cztery nominacje do Eska Music Award 2017, ostatecznie wygrał statuetkę w kategorii Artysta roku. W maju wydał utwór „Poczuj luz”, który został drugim singlem zwiastującym nową płytę artysty, której premiera została zapowiedziana na jesień 2017 roku.


Dyskografia

Jestem…
Album wydany nakładem Lou’n’Rocked Boys 28. listopada 2012 roku. Realizacją krążka zajęło się Studio As One. Zespół w składzie (Kamil Bednarek, Maciek Pilasz, Radek Szyszkowski, Piotr Stanclik, Piotr Bielawski) przygotowali materiał o zupełnie innym charakterze i brzmieniu niż albumy SGM. Jest mniej rozrywkowy, a bardziej jednak refleksyjny. Płyta łączy różne gatunki muzyczne z dużą przewagą roots reggae. Ciekawostką jest udział w nagraniach sekcji dętej Zion Train, Gutka, Dawida Portasza, Stafa czy Jelonka. Na płycie znajduje się 13 utworów, w tym cover Marka Grechuty. Tytuł płyty bezpośrednio nawiązuje do dokonań artysty. Bednarek udowadnia, że 5 danych mu minut było tylko początkiem, czas można wydłużyć, spełniać marzenia i ciągle być... robić, co się kocha, dzielić się energia z innymi i stawiać kolejny krok do przodu.
Lista utworów:
 1. Think about tomorrow
 2. Jestem sobą
 3. Światu brakuje troski
 4. Keep on tryin’
 5. Dni których jeszcze nie znamy
 6. Salut!
 7. Chodź ucieknijmy ...
 8. Dla Ciebie
 9. Revolution
 10. Jest takie miejsce
 11. Fly awal
 12. Nie chcę wyjeżdżać stąd
 13. Cisza
Jestem…

Oddycham
Drugi album studyjny polskiego zespołu muzycznego Bednarek. Wydawnictwo ukazało się 29 maja 2015 roku nakładem wytwórni muzycznej Lou’n’Rocked Boys w dystrybucji Rockers Publishing. 22 maja album został udostępniony bezpłatnie w formie digital stream na kanale YouTube Lou’n’Rocked Boys. Nagrania zostały zarejestrowane w Tower Studio we Wrocławiu oraz Tuff Gong Studio w Kingston. Płyta została wyprodukowana przez Mariusza „Mario Activatora” Dziurawca z warszawskiego Studio As One.
Lista utworów:
 1. Sailing
 2. Euforia feat. Staff
 3. Up and Here feat. Resoteric
 4. Spragniony...
 5. Real Ting feat. Junior Kelly
 6. Światło
 7. Chwile jak te feat. Staff
 8. Thinkin Twice
 9. Uciekam w Słowa
 10. Leave this town
 11. Podróż feat. Kacezet
 12. Good Soul feat. Albarosie
 13. List
Oddycham

Talizman
Talizman to trzeci album wydany przez zespół Bednarek w obecnej formie, wcześniejsze dwie produkcje powstały, gdy Kamil był jeszcze częścią zespołu Star Guard Muffin. Premiera albumu to 01.12.2017. Produkcja 26-letniego artysty Kamila Bednarka i jego zespołu to moment, w którym muzyk postanowił podzielić się z fanami swoimi utworami z kilku obszarów gatunków muzycznych. Płyta pt. Talizman różni się od jego dotychczasowej twórczości, powstałe utwory są efektem poszukiwań własnej wrażliwości muzycznej, stanowiąc swoisty talizman artysty. Album promują takie single jak tytułowy „Talizman”, „Get up” czy „Jak długo jeszcze”, a pierwszym utworem jest utwór muzyka, który przygotowują słuchaczy do emocjonalnej lekcji na temat rzeczywistości widzianej oczami Kamila.
Lista utworów:
 1. Muzyka feat. Matheo
 2. Jak długo jeszcze
 3. Zabieram Cie na trip
 4. Klub feat. Staff, BRK
 5. Poczuj luz
 6. Get Up Remix Raging Fyah feat. Bednarek
 7. Łap to feat. Staff
 8. No one like you
 9. Nie obiecuję
 10. AutoWarGrafia feat. Staff, Donatan
 11. Talizman feat. Matheo
 12. Outro
Talizman