Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-05

Cała Góra Barwinków

Cała Góra Barwinków (CGB) działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1997. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie.

Utwory zespołu znaleźć można na składankach Far away from Jamaica, Punky Reggae Rockers vol. 1 i vol. 2 i Reggaebeat vol. 1 i vol. 3. W 2008 roku ukazał się pierwszy winylowy singiel z piosenką „To ostatnia niedziela”.

CGB słynie z świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na wszystkich najważniejszych festiwalach reggae’owych w naszym kraju, a także na dużej scenie Przystanku Woodstock 2003 oraz Heineken Opener Festival 2007 w Gdyni. Grupa wzięła też udział w obejmującej ponad dwadzieścia koncertów trasie Punky Reggae Live 2006.

W 2004 roku zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej dwójki gdzie wystąpił podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała Góra Barwinków zaprezentowała się również w programach Kuba Wojewódzki, Poplista, Kawa czy Herbata, Regiony kultury czy też w programie Taper, w którym zespół podkładał muzykę pod niemy film Charliego Chaplina „Charlie ucieka”.

Na początku 2010 roku ukazała się najnowsza, trzecia już płyta Całej Góry Barwinków, którą zespół promuje podczas drugiej edycji trasy Kocham Kłopoty Tour. W 2014 roku Cała Góra Barwinków wzięła udział w 4 edycji programu X Factor w TVN, odpadając na zaledwie dwa odcinki przed finałem.

 

Skład:

- Kuba „Kubaka” Kaczmarek – gitara basowa, śpiew

- Artur „Wołek” Wilk – gitara

- Kuba Syguda – perkusja

- Maciek „Maciejko” Kulej – klawisze

- Paweł Tyrała – saksofon altowy, flet

- Tomek „Młody” Kaczmarek – gitara, śpiew

- Daniel „Bobo” Michoń – trąbka

- Karol Ryś – puzon


Dyskografia

Cała Góra Barwinków
Debiutancki album zespołu wydany w 2004 roku nakładem wytwórni Zima Records. Płyta zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków. Zebrała dobre recenzje w prasie muzycznej (Teraz Rock, FreeColours, Reggaebeat) i pozamuzycznej (Gazeta Wyborcza), a także w portalach internetowych.
Lista utworów:
 1. Electric
 2. Raga
 3. Your soul
 4. Lao
 5. Noc
 6. On a sidewalk
 7. Nic tu po nas
 8. Przyglądam się sobie
 9. Biot
 10. Stąd dotąd
 11. Niedziela
 12. MamaTata
Cała Góra Barwinków

24 godziny
Drugi album grupy wydany w 2007 roku. Płyta, która ukazała się nakładem wydawnictwa Rockers Publishing, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Znalazła się na czwartym miejscu plebiscytu branżowego pisma Free Colours na najlepszą płytę roku, a tytułowa piosenka wylądowała na trzecim miejscu tego zestawienia w kategorii Piosenka roku. Doszła też do pierwszego miejsca listy przebojów Radia Bis. Z kolei drugi singiel z tej płyty „Tracę czas” gościł bardzo często na antenie radiowej Trójki.
Lista utworów:
 1. 24 godziny
 2. All nite
 3. Sonny Crockett
 4. Drugie okno
 5. Tracę czas
 6. Idioci
 7. Warszawa
 8. Rudeboy stylee
 9. Woman
 10. Koalicje
 11. Skavenir
 12. Sensi
24 godziny

Kocham kłopoty
To krążek wydany w lutym 2010 roku nakładem wydawnictwa Rockers Publishing. Brzmienie zyskało na wyrazistości, a przekrój muzycznych nawiązań jest jeszcze większy niż na wcześniejszym albumie.
Lista utworów:
 1. Bracia strach
 2. Nie mam czasu
 3. D.Y.T.
 4. Miasto kobiet
 5. Co masz dawać to daj
 6. Papierosy Rockextazy
 7. Panie prezydencie
 8. Królowa nocy
 9. I'm in a dancing mood
 10. Najlepsza partia w mieście
 11. Love gonna walk out on me
 12. Nie zapomnij o mnie
 13. Wyluzuj
 14. Sobota rano
Kocham kłopoty

Beat 2 Meet U
Zrealizowana w warszawskim LWW Studio „Beat 2 Meet U” pokazuje nowe oblicze zespołu – chęć eksperymentów. Reggae, ska, rocksteady podszyte soulową wibracją i funkowym rytmem. Tego w muzyce CGB jeszcze nie było. Przebojowe melodie i rytmy, które rozbujają każdy parkiet. Na płycie gościnnie wystąpili: Ania „Bajka” Antonik, Alicja Mirecka, Radek Drobczyk, Michał Michota, Bartosz Krajewski i Jan Gembala.
Lista utworów:
 1. Doskonały
 2. Agro
 3. Strong Coffea
 4. Ogień
 5. To nie to
 6. Skala
 7. Zmień ton
 8. Ćma
 9. Różne powody
 10. W lustrze
 11. Czego możesz być pewien
Beat 2 Meet U

Sposoby
Piąty album zespołu trafił do sprzedaży 9. marca 2018 roku. Nosi nazwę „Sposoby” – w ten sposób zespół chciał podkreślić, że ich piąty album wydany na przestrzeni 20 lat stanowi wypadkową ska, reggae, rocksteady i rocka z charakterystyczną dbałością o piosenkowy, niemal popowy sznyt kompozycji. W ten sposób zespół dorobił się indywidualnego i rozpoznawalnego stylu. Wszystkie te elementy w połączeniu z niebanalnymi tekstami i rozbudowanymi partiami sekcji dętej tworzą wybuchową mieszankę, która z jednej strony nie pozwala ustać w miejscu i zaprasza do tańca, z drugiej potrafi zaskoczyć lirycznymi, niemal balladowymi fragmentami albo funkowym groovem. Poprzednia płyta o nazwie „Beat 2 Meet U” była swego rodzaju wypadkową eksperymentów. Tym razem zespół postanowił jednak postawić na prostotę.
Lista utworów:
 1. Król ulicy
 2. Onomato
 3. Błąd
 4. Szmerc
 5. U and I
 6. W górę na raz
 7. Zuch
 8. Mina
 9. Byłaś serca biciem
 10. Tylko dla nas
 11. Jedno mniej
 12. Sposoby
Sposoby