Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-14

Chilli Crew

Chilli Crew powstało w 2012 roku po rozpadzie zespołu StarGuardMuffin z inicjatywy Szymona Chudego i Jakuba Wojciechowskiego. Zaprosili oni do współpracy wyjątkowo charyzmatyczną wokalistkę, Martynę Baranowską, znaną ze współpracy m.in. z Gaga ZŻ i Bethel. Zespół swobodnie porusza się na styku takich gatunków, jak soul, r’n’b, rap, reggae czy rock, co w połączeniu z hipnotyzującym wokalem Martyny Baranowskiej czyni styl formacji niezwykle wyrazistym i rozpoznawalnym. Trzon zespołu wsparli także niezwykle uzdolnieni, wrocławscy muzycy – Mateusz Witkowski i Michał Lange. Wspólnie tworzą zespół, który odważnie stawia pierwsze kroki na polskiej scenie muzycznej. Szczery przekaz oraz niecodzienne spojrzenie na reggae, rap i soul pozwala stwierdzić, iż zespół wypracowuje własny, niepowtarzalny styl.

Pomimo krótkiej historii, zespół ma za sobą występy na wielu polskich festiwalach, m.in. Woodstock, United for Bombaclass, Dobremiastock, Najcieplejsze Miejsce na Ziemi, Big Up! Fest, czy Wegetariada.

Muzycy Chilli Crew współpracowali już m.in. z takimi artystami, jak: Kamil Bednarek, Percival, Exodus 15, Gaga Zielone Żabki, Capleton, Stephen Newland, Mesajah, Dean Fraser, Bethel czy Hetane.

 

Skład:

- Martyna Baranowska - wokal, gitara,

- Szymon Chudy - gitara,

- Jakub Wojciechowski - bas, syntezatory,

- Mateusz Witkowski - instrumenty klawiszowe

- Michał Lange - perkusja


Dyskografia

Miłości
EP zespołu to prolog opowieści zapisanej w utworach przygotowanych na premierowy longplay zespołu. Jest to opowieść o walce o wolność i prawa człowieka oraz o poszukiwaniu uczuć we współczesnym, często niesprawiedliwym świecie. Album ukazał się wspólnym nakładem Seeyousoon Recordings oraz Lou’n’Rocked Boys.
Lista utworów:
 1. Prośba
 2. Miłości
 3. Jamaican
 4. Easy to say (bonus)
Miłości

A Ty
Album a Ty wydany 7. Listopda 2017 roku to muzyczny, intymny świat pełen najpiękniejszych i najprawdziwszych emocji utrzymany w klimatach rock, soul, reggae, r’n’b oraz rap. Martyna Baranowska, wokalistka Chilli Crew mówi, że gatunki nie są ważne, najważniejsze są uczucia ukryte pod tymi brzmieniami, a najnowsza płyta bulgocze nimi, jak krater, który za chwilę ma eksplodować.
Lista utworów:
 1. Kwiat
 2. Pytam
 3. Prośba
 4. Mimo przeciwności
 5. Współczucie
 6. motyle
 7. Jestem
 8. Mija my
 9. Burza
 10. A Ty
A Ty