Dodał: Maciek
Data dodania: 2018-01-26

Damian Syjonfam

Damian Syjonfam, właściwie Damian Skoczylas to polski wokalista i autor tekstów  urodzony  9. marca 1977 w Świdniku.  Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 13 lat od nauki gry na gitarze. Grając z wieloma osobami w mniejszych i większych projektach zdobywał muzyczne doświadczenie i doświadczał wielu muzycznych uniesień.

W 1996 roku został zaproszony na jamową próbę przez zespół Natura którego był w tamtym czasie wielkim fanem, wziął udział w sesji nagraniowej do płyty pt.  Wielki Haj, co było jego pierwszym doświadczeniem z profesjonalnymi muzykami, które zostawiło ślad, w jego twórczości, na całe życie. Po kilku wspólnie zagranych koncertach promujących album, wyjechał do Londynu. Podczas pracy na budowie w angielskiej firmie poznał wielu bardzo ciekawych ludzi z Afryki, Karaibów, Bliskiego Wschodu, Wschodniej Europy z tak wielu krajów że nie sposób ich wszystkich wymienić.

Kolejnym krokiem w rozwoju muzycznej kariery artysty był ukończony w Londynie kurs realizacji dźwięku. Po powrocie do Polskie nagrał demo z lokalnym składem Akapela pod nazwą Specjalis – niestety większość nagrań z tamtego okresu przepadła bez wieści.

W 2007 roku został zaproszony przez Premę i Sebastiana (byłego wokalistę, trębacza i saksofonisty zespołu Natura) do udziału w koncercie z okazji rocznicy ich wspólnej działalności. Koncert ściągnął bardzo wiele osób i przerósł oczekiwania organizatorów – zrozumiał wtedy, że ludzie potrzebują reggae, potrzebują właśnie tej konkretnej roots reggae wibracji która ma moc łączenia.

Choć rokowania były kiepskie postanowił odnaleźć muzyków i założyć zespół który będzie grał czyste, spójne, harmonijne roots reggae.  Na początku 2007 było ich dwóch, a już jesienią tego samego roku zespół ComeYah w sześcioosobowym składzie zagrał pierwszy koncert w Świdnickim barze Analog, po wielu mniejszych i większych występach nagraliśmy demo pt. Analog Bar session, a 2011 w  Pozytywnym Studio w Nowym Sączu płytę  pt. Na wschód, która rozeszła się w pełnym nakładzie.

We wrześniu 2012 artysta odszedł z  zespołu  i rozpoczął solową działalność, której owocem był debiutancki album pt. Wracam do domu wydany w sierpniu 2014 roku oraz To co było, to będzie z 2016 roku.


Dyskografia

Wracam do domu
Debiutancki studyjny artysty wydany 15. sierpnia 2014 roku nakładem wytwórni płytowej Lou and Rocked Boys. W ramach promocji, do utworów Powstanie oraz Wracam do domu, powstały teledyski w reżyserii Magdaleny Dziewulskiej-Skoczylas. W procesie realizacji albumu udział wzięli m.in. House of Riddim, Bass Galore Productions, Krystian K-Jah Walczak znany z projektu Rastasize, D’Roots Brothers oraz Watzek Wawrzyniak. Materiał został premierowo zaprezentowany podczas Ostróda Reggae Festiwal 2014.
Lista utworów:
 1. Powstanie
 2. Równowaga
 3. Cienka linia
 4. Krótka historia
 5. Są takie dni
 6. Wola
 7. Rytm wyobraźni
 8. Kto tu zostanie
 9. Syrena
 10. Po co nam więcej?
 11. Wracam do domu
 12. Równowaga Dub
Wracam do domu

To co było, to będzie
Drugi studyjny album artysty wydany 5. lutego 2016 roku wytwórni płytowej Lou and Rocked Boys. Muzykę na płytę współtworzyli między innymi: Watzek Wawrzyniak, niemiecki kolektyw producencki Oneness Records oraz Riddim Bandits. Wszystkie teksty na płycie są autorstwa Damiana Syjonfama (Damian Skoczylas).Gościnnie na płycie zaśpiewają: Mesajah, Pablopavo, Paprodziad. Damian o płycie mówi tak: „Świat bardzo szybko zbliża się do granicy, po której przekroczeniu, ludzie ze swoją radością, smutkiem, złością i wszystkimi uczuciami, które nadają życiu sens - nie będą już nic znaczyć. Dlatego wrócimy do miejsca w którym wszystko się zaczęło, zbudujemy wszystko na nowo. Tak naprawdę ten proces już się rozpoczął. Jaki to będzie świat, to zależy tylko i wyłącznie od nas. Muzyka ma dawać ludziom przyjemność, ukojenie, zabierać ich do miejsc za którymi tęsknią ich serca. Takie jest przesłanie tej płyty. Posłuchaj może okaże się że i Ty na niej jesteś.”
Lista utworów:
 1. Ekonomiczna Wojna
 2. Etykiety
 3. Featuring feat. Pablopavo
 4. Krajobrazy
 5. Kto Siłę Ma
 6. Nigdy Nie Zapomnę
 7. Opowieści
 8. Rób To Najlepiej
 9. Poznajcie Ją
 10. Gdybym Tylko Mógł Możesz Wszystko
 11. Niech Ze Mną Intonuje
 12. Featuring feat. Paprodziad
 13. Jeszcze Raz
 14. Featuring feat. Mesajah
 15. To Co Było, To Będzie
To co było, to będzie