Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-06

Fari

Zespół powstał w listopadzie 1999r. we Wschowie, po rozpadzie zespołu reggae działającego w latach 1993-1998 o nazwie Cannabis Indica. Fari to mówiący językami bogów. Obecny skład to 8 muzyków, zdarzały się jednak koncerty w 10 osobowym składzie. Zespół prezentuje muzykę reggae z dużą domieszką  muzyki dub, trans, blues, jazz. Teksty mówią o troskach codziennych, materializacji życia, walce z niesprawiedliwością społeczną, głupotą, faszyzmem. Mówią także o Bogu (inspirowane przez Biblię, szczególnie Stary Testament), niosą też pewną nadzieję na przyszłość, że sprawiedliwość, miłość i dobro pokona Babilon.

Fari na scenie eksploduje pozytywną energią, co sprawia, że jest bardzo dobrze przyjmowany przez każdą publiczność, przez co stał się zespołem typowo koncertowym. Najciekawsze ich koncerty to: Marleyki 2000, Folk-Fest 2000, Zielone Ruszenie 2000, Unity Fest 2001 i 2002, Wiosna Reggae-Marleyki 2001, Ostrorock 2001, Winter Reggae 2002, 4 Festiwal Reggae Na Piaskach 2004, 2 Anty Babilon Fest 2004, Ostróda-Reggae- Festiwal 2005.

Zespół występował wspólnie z czołówką polskich i zagranicznych zespołów reggae tj: Bakshish, Daab, Maleo Reggae Rockers. Grupa bardzo dobrze czuje się również na koncertach w towarzystwie mocniejszych brzmieniowo zespołów tj.: Neuropatia, Fate, Alians, Koniec Świata, Something Like Elvis itp.

W czerwcu 2002 zespół wygrał w Lesznie „Młodzieżowy Festiwal Muzyczny” co zaowocowało nagraniem materiału „Początek”, który wydany został w wydawnictwie Zima.

Skład:

- Tomek „Sosia” Sosiński - bas

- Tomek” Tomik” Paterek - perkusja

- Damian „Janusz” Woźniak - gitara

- Łukasz „Aktywny” Wróbel - gitara

- Dominik „Jammin” Olejniczak - keyboard

- Rafał „Barnaba” Kuczyński - wokal

- Błażej „Sygnałek” Krawczyk - saksofon

- Paweł „S.W.A.T.” Swat - trąbka


Dyskografia

Początek
Debiutancki album grupy z Leszna wydany nakładem wydawnictwa Zima 29. listopada 2002 roku. Materiał promują dwa nagrania „Trwaj” i „Tylko Ty”. Muzyka Fari w albumie to ciekawie zagrane roots reggae z dużym muzycznym pulsem i zadziorną gitarą.
Lista utworów:
  1. Wyścig
  2. Trwaj
  3. Genesis
  4. Tylko Ty
  5. Nauczmy się żyć
  6. Marzec 97’
  7. Bestia
  8. Roots
Początek