Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-06

Grizzlee

Grizzlee, a właściwie Kamil Raciborski urodził się 6. stycznia 1984 w Brzegu. Jest to polski wokalista i autor tekstów znany też jako Greezlee, Grizzulah. Wokalista EastWest Rockers oraz zespołów Managga, Mixtura.

Na scenie reggae od 1997, kiedy to wraz z Grzegorzem Kaczmarkiem założył pierwszy zespół o nazwie Africonnect. Rozpad Africonnect to zarazem początek historii EastWest Rockers, kiedy to Grizzlee spotyka w Ostródzie kube1200. Chwilę później pojawia się Cheeba, Bzq oraz JahLaptop i w takim składzie grają pierwsze imprezy w Opolu i okolicach. Po pierwszych występach na dużych festiwalach przyszedł czas na Polski Ogień, składankę najlepszych nawijaczy w kraju wyprodukowaną przez znakomitego producenta Pionear’a z wytwórni Germaican. W międzyczasie, po spotkaniu Grizzliego i Ras Luty następuje połączenie sił EWR and Ras Luta czego efektem jest debiutancka płyta EastWest Rockers - Ciężkie Czasy wydana w 2006. W 2007 roku Grizzlee wraz ze znakomitymi muzykami Tumbao, na czele z Gienią wchodzą do studia by zarejestrować krążek „Czaj Czaj” zespołu Managga. Obie płyty zostały wydane nakładem Karrot komando. Niedługo później zaczyna koncertować z Jamalem jako 3 wokalista składu.

Po wielu miesiącach tułaczki koncertowej zaczyna się praca nad drugą płytą Jamala. Równolegle z ukazaniem się płyty Urban Discoteque następuje moment rozpoczęcia prac nad drugim albumem EastWest Rockers - Jedyna Broń, który ukazał się 20 grudnia 2008. Zaraz po wydaniu tej płyty Grizulla opuszcza zespół Jamal, by poświecić się pracy z EWR. 8 października 2011 nastąpiła premiera nowego krążka EWR pt.Eastwest.FM który zespół promował serią koncertów na terenie całego kraju. Płyta została odebrana znakomicie zarówno przez fanów jak i przez krytykę.

Wokalista gościł m.in. na płytach takich wykonawców jak: Bob One, Molesta Ewenement, Pezet, Fu, Grubson, Pokahontaz, Mesajah, Tallib oraz WhiteHouse.


Dyskografia

Stadium Regenesis
Debiutancki album artysty wydany we wrześniu 2015 roku nakładem wytwórni Step Records. Jak mówi sam autor, jest to najbardziej dojrzała i przemyślana rzecz w jego karierze. Utwory ze sporą dawką nowoczesnych, elektronicznych rozwiązań aranżacyjnych stawiają jednak w pierwszej kolejności po prostu na melodyjność.
Lista utworów:
 1. Apocalypsis
 2. Horyzonty
 3. Karma
 4. Fire On The Water
 5. Manifest
 6. Kiedy Będą Wmawiać Ci
 7. Ikar
 8. Niedaleko
 9. Deadline
 10. Neony feat. B.R.O.
 11. Na spojrzenia dnie
 12. Stadium regenesis feat. VNM
Stadium Regenesis