Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-06

Królewski Styl

Królewski Styl zakwitł przy wtórze pozytywnych i słonecznych wakacyjnych wibracji AD2008. Wtedy powstał pomysł na tworzenie tematycznych i oryginalnych wzorów w tematyce reggae, co zaowocowało stworzeniem autorskich t-shirts. W tym samym czasie wystartowała także strona internetowa poświęcona krajowej scenie reggae, na której można było znaleźć wywiady, recenzje, newsy i teledyski(tutaj możesz zobaczyć archiwalną stronę: krolewskistyl.cal.pl ) A skoro naszym głównym celem było propagowanie pozytywnych treści, to działania Królewskiego Stylu przekształciły się dodatkowo w działalność muzyczną, która z czasem stała się naszą najważniejszą domeną! Był to październik 2009r. i od tego momentu można mówić o prawdziwym początku Królewskiego Stylu.

W połowie 2010r. dołączył do grupy Emes i już we trzech pracowali nad szlifowaniem królewskich hitów. W grudniu 2010r. w Zion Studio nagrywamy pierwszy utwór pt. Piąty Król na riddimie I Love, który później ukazał się na składance Rasta Squad vol.1 „eReS”. W marcu 2011roku zagrali pierwszy koncert, a dotychczas występowaliśmy na jednej scenie z takimi składami jak : DIANA LEVI, JUNIOR STRESS and SUN EL BAND, GRUBSON, MADMAJK, NETKA, JAHBESTIN, itp.

Luty 2012 to data premiery miniCD 2011/12 pt.Królestwo Nadciąga, które zawiera cztery utwory i było podsumowaniem dotychczasowego okresu działalności. Wiosną 2012r. Emes wyjeżdża z kraju, więc  pozostała dwójka - Daniel i Dzendzej tworzy i koncertuje ponownie jako duet mocno wspierany przez producenta/DJ’a/wokalistę o ksywie BuA. Dalsza część roku 2012 mija pod znakiem wytężonej pracy na próbach i w studio nagrań oraz na organizacji imprez i koncertowaniu.

Na chwilę obecną Królewski Styl promuje na koncertach nowy materiał pt. Duchowa Rebelia , który miał swoją premierę 21 listopada 2013 roku nakładem Not For Slaves Records.

Rok 2014 to głównie koncerty m.in. od WOŚP w styczniu, przez Ostravę/Beats For Love w wakacje, po Green Light Night w Gorlicach.

Skład:

- Dzendzej - wokal

- Daniel - wokal

- Kamil Pajor Supertramp - perkusjonalia

-  Aleksander Szczerba - gitara, klawisze

- BuA - Dj, beatbox


Dyskografia

Królestwo Nadciąga
PromoCD 2011/12. Utwory 1 - 3 zostały nagrane w studio Royal Kat dnia 03 grudnia 2011 roku. Nagranie, mix and mastering: Żusto100%. Utwór 4 został nagrany w Zion Studio dnia 28 maja 2011 roku z gościnnym udziałem Diany Levi. Naganie: Ras P and Arczi Rymu Fanatyk. Mix i Mastering: Webster.
Lista utworów:
 1. Niejeden (j star one life riddim)
 2. Wysoko (ayatolla riddim)
 3. Piąty Król (seven riddim)
 4. Jahstan (prisonbreak riddim)
Królestwo Nadciąga

Duchowa Rebelia
Album wydany 21 listopada 2013 roku przez Not For Slaves REC. w formie digipacku i zawiera dziewięć piosenek w stylu reggae/raggamuffin, które są naładowane pozytywnym i duchowym przesłaniem dla całego narodu.
Lista utworów:
 1. Zielona Raca
 2. Idealne Myśli feat. BuA
 3. Granice
 4. Naturalny Stan
 5. Buduj Swoją Siłę
 6. Dzień Jak Co Dzień
 7. Królestwo Nadciąga
 8. Czas Przemian
 9. Walka Słowem
Duchowa Rebelia