Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-07

LeoJah

Historia napisana przez artystę.

A’yow rasta’s! Wprowadzę was w to jak w bajkę, a więc. Mój wokal był szlifowany już wcześniej oczywiście na swój sposób, śpiewając, ale moja kariera zaczęła się tak. Dawno, dawno temu. W sumie w 2011 poszedłem na karaoke w Mielnie, głównym jury był Kamil Bednarek. No i pomyślałem pójdę. Wtedy mój głos nie był jakiś emocjonujący, znaczy dalej uważam że nie jest. Na sam koniec kiedy już zamykali mama i Nowak nakręcili mnie na tyle że poszedłem. Nie poszedłem od razu z powodu stresu. Poszło jakoś takoś i dostałem się do finału. Nie zająłem miejsca 3-2-1 ale wygrałem to że usłyszałem słowa „Coś masz w głosie co przyciąga ale musisz nad nim ćwiczyć”. Powiedziała tak założycielka tamtejszego karaoke. No cóż, myślę może powoli coś zrobię. No i tak siedziałem cały rok na dupie i nic nie robiłem. Wcześniej nagrałem kilka lipnych kawałków mówię tu o rapie. O ile można było by to tak nazwać ale to 07-08. Przed wakacjami 2012 poznałem Jahmana, który założył wraz z jego przyjaciółką stronę „Dready” dodali mnie tam i tam wszyscy w 4 złapaliśmy jakieś więzi zaczęliśmy się spotykać itd. No i wróciłem pewnego razu z Niemiec od ojca. Przyszedłem do Mayi, byli tam wszyscy z Administracji. Jahman wpadł na pomysł żeby coś nagrać. Na to ja okey. Tylko riddim niech znajdzie. Maya Lambarska napisała tekst.

Sprawa sprzętu to inny temat nie na te historię. No i spotkaliśmy się u mnie i we wrześniu powstał kawałek pt. Dąż do celu. Ludziom, powiedzmy że się spodobało. Połowa to znajomi ale co. Potem nagraliśmy Wyobraź sobie no i patrzałem na statystyki z dużymi oczyma. Tamte liczby dla mnie były naprawdę duże. Potem wyszło dużo komplikacji z naszą ekipą i się rozpadła, to już prywatna sprawa. W drugiej klasie gimnazjum poznałem Dominika Łatę, bo przepisał się do naszej klasy. Zapoznałem się z nim itd. Okazało się że gra od 3 lat na gitarze. Na co ja żebyśmy coś ciekawego zrobili. Okey jest październik-grudzień.

Wychodzi cała płyta Bednarka w Internet, ale nie mam jej w sklepach. Mówię do Dominika dawaj zrobimy Ciszę covera bo nikt nie myślał o tym. On niestety nie wiedział jakie są akordy i dupa. Płyta wyszła i wtedy ktoś wstawił cover. Łata wziął szybko akordy i nauczył się tego. Ja zaśpiewałem i sobie leżało na kompie. Ja zdumiony tym że tak fajnie wyszło i słuchałem sobie tego. Pewnego dnia na Skype Łata mówi żebym wstawił to na YouTube. Na co ja niechętnie, bo bałem się trochę, ale mówię wstawię. Wstawiłem piosenka zaczęła nabierać grube wyświetlenia. Ja zajarany no cóż, przez miesiąc próbowaliśmy dobrze nagrać Ciszę, ale miałem tylko mikrofon. Lipa z nagraniem gitary. W tym czasie napisałem o Olafa Bressy jak mu się podoba to wszystko. Olaf powiedział, że jest bardzo fajne i jak chce zrobi mi podkład. Na co ja oczywiście w szczęściu zgodziłem się i podjarka. Olaf nagrał "Ciszę" na zwykłych akordach, a mój głos nie za bardzo to znosił ale się nie poddawałem. (Łata grał na barowych, możecie sprawdzić różnicę). Przyszedł podkład. Nagrałem to, okazało się że NDK będzie w Koszalinie.

Na koncercie złapałem Mesajaha i puściłem mu. Powiedział „Ładny czysty głos, rób to co kochasz”. Olaf powiedział żebym zrobił teledysk. Okey! Więc ja z Łatą wzięliśmy jego telefon i nagraliśmy video. Przesłałem je Olafowi. Olaf nagrał video jak gra na instrumentach i złożył to wszystko. Wysłał mi i po jakimś czasie dopiąłem to na ostatni guzik. Wstawiam Ciszę. Po chwili ma kilka tysięcy odsłon. Rozsyłałem to wszędzie, Olaf na Fanpage. Wstawił to do siebie na tablicę KaCeZet. Ludzie jaki ja byłem szczęśliwy. Obecnie cover Ciszy jest czymś co mnie promuje. Poznałem tam lepiej Robka, znaliśmy się już miej więcej z podstawówki. Puściłem Robkowi moje piosenki, ja już wiedziałem że on nagrywa robił to już wcześniej. Zgadaliśmy się i tak powstał kawałek pt. Nie wierzą uwierzyć nie chcą. Potem zaczęliśmy nagrywać następne kawałki u mnie w studio. Dzięki temu poznałem R.O. Tak to się nakręca. Myślę, że jak ktoś tu dotarł to naprawdę interesowała go moja historia i jak to czytasz, to gorąco Ciebie pozdrawiam.. Big Up!


Dyskografia

Brak albumów