Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-07

MadMajk

MadMajk (MadMike) to pseudonim pochodzącego z Węgorzewa Macieja Malickiego. Współtworzy soundsystem SingleDread, Bauagan i EJ Team. MadMajk to wykonawca muzyki reggae. Swoją muzyczną działalność rozpoczął w 2002 roku kiedy to wraz z bratem Malikiem założył SingleDread. Dwa lata później zaczął działać w zespole Bauagan Mistrzów. Całość została stworzona na akustycznych instrumentach, podrasowana elektroniką, którą nazywali międzystylem. Różnorodność stylów, z którą przyszło mu się zmierzyć oraz charakter poszczególnych artystów z którymi współtworzył (Grubson, Junior Stress, Sokół’n’Pono, Marika, NDK, DJ Frodo, Marian Wielkopolski, KaCeZet, Auer, Wayne Lotek (UK), Big Famili (Martynika) i wielu innych), ukształtowały twórczość wykonawcy.

W październiku 2013 roku ukazał się debiutancki album MadMajka - Wartości System. Już kilka dni po publikacji osiągnął on prawie 20 000 odsłon, co jak na (dotychczas) niszowego, polskiego artystę stanowi bardzo dobry wynik.

Na pierwszych oficjalnych wydawnictwach pojawił się w 2005 roku. Były to piosenki zaśpiewane w duecie z Oląmonolą na składance „Biba” i płycie wrocławskiej formacji Natural Dread Killaz oraz gościnny udział na mixtapie DJ Froda. Rok później sporą popularność zdobyła piosenka „Strach” wykonana przez niego wraz z Oląmonolą na składance Polski Ogień.

W 2006 roku nakładem labelu SingleDread ukazał się pierwszy siedmiocalowy singiel, na którym zaśpiewał piosenkę One Way wraz z King Kalabashem z formacji Big Famili (Martynika). Rok później w rosyjskim labelu 2-99 Records ukazała się płyta Wayna Lotka (producenta min. Roots Manuvy) a na niej kawałek Co jest z udziałem MadMajka, Olimonoli i Pana Bormana.

2008 rok był bardzo obfity w produkcje MadMajka, kilka kawałków na mixtapie SingleDread Roots Reality and Culture, kolejny siedmiocalowy winyl wydany przez Rub Pulse Movement, a na nim kawałek o tym samym tytule Roots Realisty and Culture wraz z Big Famili i Oląmonolą,. W tym samym czasie pojawiła się płyta Bauaganu Mistrzów Plac Zabaw. Połączenie jazzu, hiphopu i ragga, wszystko zagrane na akustycznych instrumentach, podrasowane elektroniką stworzyło wybuchową mieszankę, którą nazwali międzystylem.

2009 dla MadMajka przyniósł featuringi na płytach Junior Stressa, Grubsona, Silesian Sound i Sokół feat Pono.

W 2010 rozpoczął singiel Kritaczi Nie poddawaj się z gościnnym udziałem MadMajka i Mass Cypher’a, do którego powstał teledysk oraz featuring w kawałku Dzień jak codzień z udziałem Jędkera i Dioxa na Prosto Mixtape 600V. Jeszcze w tym samym roku narodził się kolektyw EJ TM, w skład którego wchodzą: KaCeZet, Mass Cypher, Pan Borman i MadMajk. Czterech mc, cztery rożne style i scalający to hip-hop. Taki tytuł, nosi też pierwszy singiel i klip EJ TM. Chwile po tym powstał klip do kawałka Rap za darmo.W maju 2011 ukazała się druga płyta Bauaganu Nocni łowcy. Dojrzalsza i mocniejsza w przekazie.

MadMajk zagrał niezliczoną ilość imprez na terenie kraju, a także na największych polskich festiwalach reggae min. na Ostróda Reggae Festiwal, One Love Sound Fest, Reggae Dub Festival w Bielawie oraz Audioriver w Płocku. Z muzyką odwiedził Litwę, Niemcy, Czechy, Hiszpanię (Ibiza).


Dyskografia

Wartości System
Album wydany w październiku 2013 roku to muzyczna podróż po dźwiękach reggae hip-hopu i afrykańskich wibracji. Na albumie wokalista wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie artystyczne, prezentując popis umiejętności muzycznych. W końcu to różnorodność styli, z którą przyszło mu się zmierzyć oraz charakter poszczególnych artystów, z którymi tworzył ukształtowały twórczość MadMajka. Muzykę na płytę wyprodukował sam MadMajk, a także Auer, Dreadsquad, KaCeZet oraz kilku zagranicznych producentów.
Lista utworów:
 1. Intro
 2. Gram
 3. Do what you Got to do feat. Marika, Solo Banton
 4. Wartości System
 5. Madmajcapella
 6. Bądź obok mnie feat. Gosia Janek
 7. Badman feat. King Kalabash, KaCeZet, Baron Black
 8. Skit Famili Kuba
 9. Famili
 10. Wierzyć w cuda feat. Gosia Janek
 11. Balalanga
 12. Rhytm of life feat King Kalabash, Baron Black
 13. Złodzieje szczęścia
Wartości System