Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-07

Majestic

Od roku 2004 trwa muzyczna przygoda gdańskiego Majestic. Początkowo miała to być formacja grająca głównie reggae jednak z biegiem czasu zaczęły dochodzić do głosu inne gatunki muzyczne - ska, a od niedawna także gitarowy rock. Niezmienna jednak była od zawsze żywiołowa sekcja dęta i wielka energia płynąca ze sceny. Swego czasu zespół doceniony na kilkunastu festiwalach i przeglądach w całym kraju (między innymi: laureat Ostróda Reggae Festiwal 2006, Kortofest 2012), a w nieodległej przeszłości Majestic reprezentował Gdańsk w Liverpoolu (Anglia), Detmold (Niemcy) i Wilnie (Litwa) na międzynarodowych festiwalach.

Majestic pojawił się także na szklanym ekranie: Must Be The Music (2012, półfinał) w programie Kuba Wojewódzki (2014), gdzie zaprezentował utwory ze swojej drugiej płyty Przyzwoita (2013), oraz w Świat się kręci (2015) ze swoim najnowszym singlem pt. Tatko.

Skład:

- Michał - wokal, trąbka

- Król Artur - wokal, gitara

- Adam - perkusja

- Puzon - puzon

- Sasin - saksofon

- Cichy - gitara basowa


Dyskografia

Roop rege
Debiutancki album zespołu wydany 10 kwietnia 2007 roku. Znajduje się na nim 13 utworów w tym 2 instrumentalne. Nagranie zrealizowano w Częstochowie w studio Radioaktywni, a masteringiem zajęło się studio LWW z Warszawy. Wydawcą albumu jest ZIMA. Zespół postarał się aby klimat nagrania choć trochę odzwierciedlał atmosferę panującą na koncertach - jest energia i trochę humoru.
Lista utworów:
 1. Intro
 2. Roop rege
 3. I want
 4. Wielka moc
 5. A lot you can do
 6. Czas
 7. Hungry
 8. Have you ever
 9. Robię coś
 10. Wake up
 11. Woda
 12. Droga
 13. Outro
Roop rege

Przyzwoita
Drugi album studyjny ze stycznia 2014 roku to 14 szalonych, energetycznych i żywiołowych kawałków, utrzymanych w duchu ska. Ojciec nie znany, matka to gdański MAJESTIC. USG jednoznacznie wskazuje na to, że Przyzwoita to nie będzie zwykła, mała dziewczynka... Czasami okaże wiele ciepła i miłości jednak jej żywiołem będzie skoczna zabawa w rytmie ska, a od czasu do czasu pokaże pazurki i podrapie tego, kto się do niej zbliży. Kto wytrzyma z nią niecałą godzinę będzie chciał zostać kolejną... a znajdą się i tacy, którzy zdecydują się na jej adopcję.
Lista utworów:
 1. Everybody Jestic
 2. Bomba atomowa
 3. Jedziemy
 4. Przyzwoita
 5. Banknoty
 6. Połączmy nasze serca
 7. Mi-ło-ś-ć
 8. Bo ja chcę
 9. Słowa, Słowa
 10. Sterujący masami
 11. Dajcie mi żyć
 12. Spieszysz się
 13. Alarm
 14. Wielka moc II
Przyzwoita