Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-07

Majorr

Paweł Majorr Majewski - krakowski MC. Członek soundsystemu Antikings Sound. Wykonuje muzykę z gatunku reggae, dancehall, modern roots, raggamuffin i hip-hop. Na swoim koncie ma dwa wydane przez Fandango Records single - Co by było i Chociaż dziewczyny. 12 lutego 2010 roku swoją premierę miała pierwsza solowa płyta artysty.

Wszystko zaczęło się pomyślnie rozwijać dla nowohuckiego MC, gdy pięć lat wcześniej wstąpił w szeregi Antikings Soundu – krakowskiego soundsystemu, wchodzącego w skład szerszego artystycznego projektu o tej samej nazwie, założonego przez dwóch selektorów - Niematotamto i Idealny Selektor, odpowiedzialnych za brzmienie i stronę muzyczną. Dołączył do nich Majorr – wielki miłośnik kultury i muzyki jamajskiej. Jego żywa nawijka sprawia, że wszystkim nogi same rwą się do tańca.

Majorr gościnnie pojawił się po raz pierwszy na płycie Moje Miejsce śląskiego projektu reggae Silesian Sound – zaśpiewał w utworze Mamacita, który znalazł się także na składance Rastastacja i Propaganja 2008. W 2009 roku wokalista wspólnie z Idealnym Selektorem walczyli o tytuł Championa na Run De Riddim Clash, odbywającym się w Częstochowie. Wspólnie z Antikings Soundem ma na swoim koncie koncerty w Czechach i Niemczech.


Dyskografia

Antikings
Debiutancki album artysty, który ukazał się 12 lutego 2010 roku. Promowały go dwa dobrze przyjęte single - zarejestrowany na powszechnie znanym rytmie Day’n’Night Kid Cudi’ego - Chociaż dziewczyny oraz Co by było.
Lista utworów:
 1. Budzik (Prison Oval Rock Riddim)
 2. CZAS Czas czas feat. Bas Tajpan (IGS Protest Riddim)
 3. Trzeba się bić feat. Miuosh (Lean Back)
 4. Tu feat. Wieszczu (Weapon X Riddim - Bob1 prod.)
 5. Nie chcę pieniędzy (Day Break Riddim)
 6. Mamacita (Rainy Days Riddim)
 7. Nasz kraj feat. Ceen (Silesian Sound) (Waan The Ting Instrumental)
 8. Radę dam feat. Machajus (One Draw Riddim)
 9. Fałszywi przyjaciele feat. Baloman and Korek (Libero) (Deep Breath Riddim - Baloman prod.)
 10. Na co dzień feat. Chvaściu (Silesian Sound) (Joe Keyz Riddim)
 11. Co by było (Paranoid Riddim)
 12. Chociaż dziewczyny(Day’n’Night Riddim)
 13. Kiedy słońce(Czego Ona Chce Riddim - Marek MMF Bogdański prod.)
 14. Ona nie wymaga (Everyday Riddim)
Antikings