Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-07

Maleo Reggae Rockers

Maleo Reggae Rockers  tozespół, który powstał w 1997 roku. Załozycielem jest Dariusza "Maleo" Malejonka, który grywał w takich zespołach jak Kultura, Izrael-Kultura, Moskwa, Armia. 31 grudnia 1998 roku wydał on swoją pierwszą płytę, której wydawcą był Izabelin Studio. W warstwie brzmieniowej to muzyka reggae z elementami folkloru. Krążek o nazwie Za-Zu-Zi został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków i publiczność.

W czerwcu 2001 roku muzycy zagrali krótką trasę koncertową po Polsce z Jamajczykiem Michaelem Blackiem. W lipcu 2003 roku na półki sklepowe trafiło DVD - Maleo Reggae Rockers and Michael Black live 2002.21 listopada 2006 roku ukazała się druga studyjna płyta zespołu pt. Reggaemova. Trzecia studyjna płyta Addis Abeba ukazała się 3 sierpnia 2009 roku. Kolejna płyta została wydana 1 lipca 2011 i nosi nazwę Rzeka dzieciństwa. Kolejne dwie to Revolution z 2013 i Wake Up z 2015.

Maleo Reggae Rockers wystąpił podczas czterech Przystanków Woodstock - w 2002 i 2003 roku w Żarach oraz w 2006 i 2010 roku w Kostrzynie nad Odrą. Nagrania zespołu zostały wykorzystane w filmach Spona (1998, reż. Waldemar Szarek), Poniedziałek (1998, reż. Witold Adamek) oraz Osiemnaście (2004, reż. Przemysław Młyńczyk).

 

Skład:

- Dariusz „Maleo” Malejonek - wokal, gitara

- Tomasz „Siwy” Wójcik - wokal, gitara

- Andrzej „Kazek” Roemer - wgitara basowa

- Andrzej „Kapsel” Rak - perkusja

- Karol „Qerol” Nowacki - instrumenty klawiszowe

- Adam Mościcki - instrumenty perkusyjne, wokal

- Józef Zatwarnicki - puzon

- Tomasz Mazur - trąbka

- Bartek Głowacki - tamburyn


Dyskografia

Za-Zu-Zi
Debiutancki album zespołu Maleo Reggae Rockers wydany 31 grudnia 1998 roku przez wytwórnię Izabelin Studio.
Lista utworów:
 1. Jak Wiatr
 2. Colors
 3. Ile Warte Jest Życie
 4. Powiedz Jak
 5. Keep On Moving
 6. Za-Za-Zu-Zi
 7. Zabierz Mnie
 8. Marabuta St
 9. Noc
 10. Feel
 11. Elementary
 12. Plan
 13. Idąc Przez Dolinę Łez
 14. Za-Za-Zu-Zi-Dub
Za-Zu-Zi

Reggaemova
Album wydany 27 listopada 2006 przez wytwórnię Universal Music Polska. W skład Maleo Reggae Rockers wchodzą m.in. Tomasz Siwy Wójcik (git.) grający również w projekcie Sidney Polak oraz część muzyków z legendarnej formacji Bakszysz. W tym samym roku Maleo udoskonalił skład o sekcje dętą, co bardzo wzbogaciło brzmienie i aranże piosenek. Płytę wzbogacili również zaproszeni goście: Venio i Pele nagrali hip-hopową wersję piosenki pt. Żyję w tym mieście, natomiast Tony Junior B.I.G. i King Lover nagrali dodatkowe wokale do piosenek Maleo. Wśród gości znaleźli się też warszawscy MC’s: Reggenerator i Pablo Pavo z Vavamuffin.
Lista utworów:
 1. Number One
 2. Reggaemova
 3. Trzecia od Słońca
 4. Ostrożnie!
 5. Hasanoga
 6. Kochać aby żyć
 7. Zion
 8. Żyję w tym mieście
 9. Rise Up
 10. Szukajcie a znajdziecie
 11. Pharoans
 12. Chant 2006
 13. Serce człowieka
Reggaemova

Addis Abeba
W sierpniu 2009 ukazała się trzecia płyta zespołu Maleo Reggae Rockers pt. Addis Abeba. W języku amharskim słowo to oznacza nowy kwiat. Praca nad albumem trwała prawie trzy lata. Był to okres intensywnego działania zespołu. Wiele koncertów zagranych w Polsce i za granicami, udział w różnych przedsięwzięciach muzycznych. Wszystkim tym działaniom przyświecał jeden cel - zebranie pomysłów oraz doświadczenie czegoś nowego. Mając już sporą część materiału Maleo w 2008 roku udał się w miesięczną podróż po Afryce. To co tam przeżył i zobaczył dało mu kompletnie inne spojrzenie na świat. Wszystkie te doświadczenia dały nową jakość muzyce, miały duży wpływ na warstwę tekstową oraz nadały inny rytm powstawania płyty Addis Abeba. Maleo Reggae Rockers to potężna dawka muzyki reggae i pozytywnych wibracji. To potężna maszyna koncertowa, którą tworzą wspaniali ludzie.
Lista utworów:
 1. Droga Wojownika
 2. Każda Minuta
 3. Alibi
 4. Serca Nie Oszukasz
 5. Czekamy
 6. Dzikie Serce
 7. Reggae Radio feat. EastWest Rockers
 8. Put Your Guns Down feat. Michael Black
 9. Od Nova
 10. See Mount Zion
 11. Salut Dla Was
 12. Pytanie (bonus track)
Addis Abeba

Rzeka dzieciństwa
Czwarty studyjny album zespołu reggae Maleo Reggae Rockers wydany 1 lipca 2011 roku przez wytwórnię Universal Music Polska. Zawiera on autorskie wersje piosenek m.in Czesława Niemena, Marka Grechuty, Tadeusza Nalepy czy Seweryna Krajeskiego w wersji reggae oraz Etiudę Rewolucyjną w wersji dub. Na płycie gościnnie występują: Wilku, Gutek, Lilu, Ras Luta, Luta, Hans i Deep, Lilu. Zespół dostał zgodę nawet od tych którzy nigdy nie godzą się na żadne adaptacje swoich utworów. Seweryn Krajewski i Małgorzata Niemen wyrazili zgodę po wysłuchaniu pierwszych przesłuchań ze studia utworów Płoną Góry płoną Lasy, Pod Papugami i Jednego Serca! Od wydania poprzedniej płyty minęły dwa lata. Zespół zagrał mnóstwo koncertów, uczestniczył w fajnych projektach, odwiedził wiele ciekawych miejsc. Podczas tych niezliczonych podróży cały czas dojrzewał w nich pomysł zabrania słuchaczy w podróż do muzycznej krainy dzieciństwa zespołu. Zastanawialiśmy się nad koncepcją i wreszcie się udało.
Lista utworów:
 1. Sny kolorowe
 2. Płoną góry, płoną lasy
 3. Rzeka dzieciństwa feat. Ras Luta
 4. Jednego serca
 5. Korowód feat. Gutek
 6. Kiedy byłem małym chłopcem feat. Wilku
 7. Zegarmistrz światła
 8. Pod papugami
 9. Strzeż się tych miejsc
 10. Gdybym był wichrem
 11. Etiuda rewolucyjna Dub
Rzeka dzieciństwa

Revolution
Album wydany 28 listopada 2013 roku nakładem Lou and Rockers Boys. Na płycie oprócz dobrze znanego reggae’owego oblicza kapeli dostajemy zupełnie inne stylistycznie utwory. Zespół po wydaniu dwóch projekt albumów - Morowe Panny oraz Panny Wyklęte pokazał się od bardzo różnych stylistycznie wizerunków: jazz, hip hop, rock, dubstep, czym potwierdził, że trudno go jednoznacznie zakwalifikować do jednego nurtu muzycznego. Te muzyczne eksperymenty i poszukiwania znalazły swe odzwierciedlenie na Revolution. Dostajemy dawkę zróżnicowanych dźwięków, ale fani roots reggae’owego charakteru zespołu na pewno nie będą zawiedzeni, bo to nieustannie rdzenne brzmienie MRR, w tym przypadku urozmaicone eksperymentami z drum’n’basse, dubstepem, bałkańskimi i afrykańskimi melodiami, a nawet houkowym klimatem, na który czeka nowa rzesza fanów Maleo. Tekstowo Maleo dotyka mocnych egzystencjalnych tematów ,które dają jednak przesłanie nadziei.
Lista utworów:
 1. Słyszę feat. Grubson
 2. Blask
 3. So Long
 4. Ryzyka feat. Annai Witczak-Czerniawska
 5. Abednego
 6. Nie za późno
 7. Moc
 8. Y.O.L.O.
 9. Revolution Na krawędzi
 10. Reggae Faya
 11. Funky Reggae
 12. Sen
 13. Fake
 14. Afryka feat. Ifi Ude
 15. Samobójstwa
Revolution

Wake Up
Album wydany 13 listopada 2015 roku nakładem Universal Music Polska. Płyta jest doskonale wyprodukowana bez nadmiaru dźwięków ale spójna i melodyjna, dobrze zaśpiewana. Całość nagrana jest na 100% z użyciem analogowego sprzętu co pozwoliło uzyskać szerokie ciepłe brzmienie. Teksty, jak zwykle u Maleo są zaangażowane, dodatkowo poszerzone o paletę innych środków wyrazu dzięki obecności autorów: Jakuba Podolskiego (Cuba De Zoo), Pawła „Kelnera” Rozwadowskiego i Marceliny.
Lista utworów:
 1. Oh Wicked Man
 2. Więcej światła
 3. Muszę iść
 4. Nie tak
 5. Niech ogień płonie
 6. Dziewczyna ze stali
 7. I’m Livin On
 8. Piroman
 9. Mamy siebie
 10. Oddaję Ci to co złe
 11. Baby Don’t Go
Wake Up

20 Lat Maleo Reggae Rockers - Bez Was Nie Ma Nas - Dziękujemy!
Album, który ujrzał światło dzienne 31.10.2017 to najważniejsze i najlepsze utwory zespołu Maleo Reggae Rockers, który wciąż aktywnie występuje na scenie. Powstał on z myślą zarówno o wiernych sympatykach, jak i tych, którzy dopiero dołączają do tego grona. Zawiera 15 kultowych kawałków zebranych przez Darka Malejonka z zespołem ze wszystkich krążków wydanych w przeciągu 20 lat działalności grupy oraz dwa bonusy. Dubową wersję „I’m Livin On”, hitu światowego mistrza dubu – Dubmatixa oraz zupełnie nową interpretację utworu „Żyję w tym mieście”. Na płycie można usłyszeć gościnnie Grubsona, Pablo Pavo z Regenatorem i EastWest Rockers. Promująyc wydawnictwo singiel „Nie mów nie” z bardzo pozytywnym przekazem nie stawiania sobie samym żadnych barier i ograniczeń, świetnie rokuje na następne, co najmniej 20 lat! W teledysku, uwiarygadniając przesłanie, wystąpiła Zosia BAKSY Brzezińska, najmłodsza (12 lat!) zawodniczka kadry narodowej Freestyle Slalom Skating. Album 20 lat Maleo Reggae Rockers - bez Was nie ma nas - Dziękujemy!, to obowiązkowy album dla miłośników rytmów reggae ale też dla tych wszystkich, którzy w życiu cenią pozytywne wibracje!
Lista utworów:
 1. Nie mów nie
 2. Jak Wiatr
 3. Zabierz mnie
 4. Idąc przez dolinę łez
 5. Number one feat. King Lover
 6. Reggaemova feat. Regenerator i Pablo Pavo
 7. Kochać aby żyć
 8. Chant 2006
 9. Alibi
 10. Dzikie serce
 11. Reggae Radio feat. Eastwest Rockers
 12. Pomaluj moje sny
 13. Zegarmistrz światła
 14. Słyszę feat. Grubson
 15. Dziewczyna ze stali
 16. Żyję w tym mieście 2017
 17. I’m Livin On DUB (by DUBMATIX)
20 Lat Maleo Reggae Rockers - Bez Was Nie Ma Nas - Dziękujemy!