Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-07

Mixtura

Mixtura to projekt założony w 2011 roku przez muzyków znanych z formacji takich jak EastWest Rockers, Jamal, Ras Luta, Managga i Contra - łączy nowe brzmienia i elektronikę, jamajskie reggae i dancehall, elementy hip hopu i rocka. Oprócz pierwszorzędnych instrumentalistów na scenie występuje znany fanom reggae, wokalista i tekściarz Kamil „Grizzlee” Raciborski - inicjator nowego składu. Koncerty Mixtury, już od pierwszych występów są pełne energii i bardzo dobrze odbierane przez publiczność.

W kwietniu 2012 roku ukazał się pierwszy singel zespołu, Ślepy, udostępniony następnie na profilu YouTube grupy. Kolejnym upublicznionym utworem na YouTube było Piętno, w którym gościnnie wystąpił Pezet.

23 listopada 2012 nakładem UrbanRec ukazała się debiutancka płyta zespołu, Duch w Maszynie. Album zawiera dwie płyty CD, jedna zwiera premierowy materiał, natomiast na drugiej znajdują się wersje instrumentalne wszystkich utworów z pierwszej płyty.

 

Skład:

- Grizzulah - wokal

- Akvizytor - gitara i wokal

- Grzela - gitara basowa, klawisze

- Bolek - perkusja

- Tekturka - video / vj


Dyskografia

Duch w maszynie
Debiutancki album Mixtury powstały 23. listopada 2012 roku. Album Duch jest wynikiem dwuletniej pracy doświadczonych muzyków, wspomaganej przez polskich producentów: Grrracz, Auer, Czarny z HiFi Bandy, Screwball. Mixtura lubi mieszać składniki stąd na płycie można usłyszeć m.in. solo gitarowe Szymona Chudego. W utworze Piętno gościnnie pojawił się dobrze znany miłośnikom hip-hopu Pezet, który doskonale wkomponował się w numer będący singlem. Materiał na płycie jest zróżnicowany stylistycznie i tematycznie, a to wszystko łączą elektroniczne brzmienia oraz głos Grizzuli. Masteringiem płyty zajął się Marcin Bors, multiinstrumentalista, producent, współpracujący z czołówką polskiej sceny muzycznej. Wydanie, zawiera 2 płyty CD, z czego pierwsza stanowi pełnowartościowy materiał; wokal Grizzlee’go oraz elektroniczne brzmienia - druga natomiast, to wersja instrumentalna. Wewnątrz znajdują się teksty wszystkich utworów, a całość składa się na szykowną książkę.
Lista utworów:
 1. Ducha nie gaście
 2. Tajemnice
 3. Machina I
 4. Nie Mów Nic
 5. Machina II
 6. Jeden Znak
 7. Piętno feat. Pezet
 8. Ślepy
 9. Chaos and Stress
 10. Królowie Nocy
 11. Razem
 12. Dynamit
Duch w maszynie