Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-07

Naaman

Naaman to jeden z najciekawszych młodych zespołów poruszających się w stylistyce reggae, funk i soul. Przebojowe piosenki, pulsująca energia i charyzmatyczna wokalistka Nadia to ich znaki rozpoznawcze. Zespół pochodzi z Lubina na Dolnym Śląsku. Jest to kooperacja doświadczonych muzyków i młodych, żywiołowych wokalistek. Pierwszy głos składu – śliczna i charyzmatyczna Nadia, sprawia, że każdy koncert to nie tylko eksplozja niezapomnianych emocji, ale również wymiana pogodnej energii i nieustająca interakcja z publicznością.

Zespół zadebiutował na dużej scenie w 2003 roku na festiwalu Reggae Nad Bzurą. Kolejne doświadczenia sceniczne to udział w wielu koncertach plenerowych i klubowych w kraju i za granicą, m.in. z udziałem takich grup jak Pidżama Porno, Jamal, Tumbao, Armia czy Bakshish. Ponadto Naaman ma na koncie występy na jednych z największych festiwali muzycznych w Polsce: Przystanek Woodstock (2006), Slot Art Festiwal (2006), Ostróda Reggae Festiwal (2006), Reggae na Piaskach. Informacje oraz publikacje na temat zespołu znaleźć można nie tylko na stronach i portalach internetowych, ale również w ogólnopolskich wydawnictwach , tj. magazyn Free Colours czy w najnowszym wydaniu Encyklopedii Polskiego Reggae.

Po kilku pierwszych latach działalności zespół zrealizował pierwszy materiał studyjny (maxi singiel Reggae Ragga Dub Style), a utwór Syjon znalazł się na składance wydawnictwa Free Colours - Młode lwy polskiego reggae. Debiutancki album Siła, został wydany w lutym 2011 roku i ukazał się w polskich sklepach muzycznych pod koniec marca 2011 roku.

W lipcu 2012 zespół wystąpi na festiwalu Reggaeland w Płocku, gdzie wystąpi m.in. przed Gentlemanem, jednym z najpopularniejszych artystów reggae na świecie.

W 2013 roku Naaman zaliczył bardzo udany występ w Must Be The Music, gdzie dotarł do półfinału i zyskał wielką przychylność publiczności oraz jurorów. Uwagę na zespół zwrócił szef Muzyczny Radia RMF FM.

 

Skład:

- Marta „Nadia” Adamowicz - wokal

- Iwona Fuczko - chórki

- Agnieszka Baczyńska - chórki

- Szymon Orchowski - instrumenty klawiszowe

- Jakub Wojciechowski - gitara basowa

- Michał Chomicki - gitary

- Bartłomiej Opyrchał – perkusja


Dyskografia

Siła
Debiutancki krążek grupy wydany w lutym 2011 roku. Siła to reggae w najróżniejszych odsłonach, od typowych jamajskich beatów, po dub i modern roots. Nie brakuje też elementów funky i soul. Do pracy nad krążkiem zespół zabrał się naprawdę poważnie, efektem czego są świetnie zgrane instrumentale. Charakterystyczne brzmienie wskazuje na wyraźne inspiracje klasyką gatunku, a głęboki, ciepły wokal przywodzi na myśl dorobek takich artystek jak Althea and Donna czy Etana.
Lista utworów:
 1. I Know What To Do
 2. Bring It Back
 3. Nie Zamykaj Oczu
 4. His Love
 5. Looking For
 6. What A Mess
 7. Wygraj Siebie
 8. Wsłuchuje Się
 9. Dirty
 10. Honestly
 11. Zapominamy
 12. Droga W Słońcu
Siła

Tak!
Album wydany w lutym 2014 roku. Znajdziemy na nim dźwięki utrzymane w klimacie reggae, elektro, dubstep, funk, soul czy tanecznych lat 80. Produkcją TAK! zajął się Agim Dzejlijli znany z zespołu Oszibarack, a gościnnie na płycie udzielił się m.in. wokalista legendarnej grupy Black Uhuru, Michael Rose. Wokalistka Naaman, Nadia wykonuje z nim wspólnie utwór What’s That
Lista utworów:
 1. Get Out
 2. The Time
 3. Każdy dzień
 4. What’s That
 5. Siła
 6. Give Me You Hand
 7. Nie zamykaj oczyu (MBTM)
 8. Shy Guy
 9. List do Koryntian, 13
 10. Szepnij
 11. Dreaming
 12. Nie!
 13. Dreaming (Agim Dzeljilji RMX)
Tak!