Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-15

O reggano

O’reggano to polski zespół grający muzykę disco rockową, ska, założony w Tarnowskich Górach w 2007. Charakterystyczną cechą zespołu jest dynamiczna, grająca proste melodie sekcja dęta oraz kontrowersyjne teksty piosenek. We wrześniu 2009 zespół we współpracy z wydawnictwem Zima Records wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną Nocą, na której znalazło się 10 pozycji, w tym dwa single Kaśka i Nocą. Piosenki zespołu usłyszeć można m.in. w Antyradiu.

Panowie z Tarnowskich Gór zarażają pozytywną  energią, najbardziej wokalista. Jego żartobliwe teksty można umieścić gdzieś niedaleko Akurat, ale trochę niżej, bo Kuba Nycz będący autorem tekstów i wokalistą nie jest wybitnym tekściarzem. Gdzieś tam w tle przewija się też inspiracja Azylem P.

We wrześniu 2009 zespół we współpracy z wydawnictwem Zima Records wydał swoją pierwszą płytę zatyułowaną Nocą, na której znalazło się 10 pozycji, w tym dwa single Kaśka i Nocą. Piosenki zespołu usłyszeć można m.in. w Antyradiu. W listopadzie 2011 roku, wydana przez Lou’n’Rocked Boys, ukazała się druga płyta zespołu Za dnia z singlem Kolega mój.

W styczniu 2012 roku zespół zawiesił działalność.

Skład:

- Kuba Nycz – wokal, gitara

- Jacek Dołęga – gitara

- Michał Wicha – bas

- Marek Janoszka – trąbka

- Marek Gorol – perkusja

Paweł Pitas – saksofon


Dyskografia

Nocą
Debiut płytowy grupy z Tarnowski Gór wydany w 2009 roku. Płyta nie została pozytywnie przyjęta przez słuchaczy. Znalezienie pozytywnych komentarzy czy też recenzji jest niestety trudne. Osobiście przyjąłem kilka utworów pozytywnie. Spróbujcie zapanować nad własnymi nogami podczas słuchania Kaśka czy tytułowego Nocą, ja nie potrafię.
Lista utworów:
 1. Kaśka
 2. Wędkarzem być
 3. Liter pełen pałac
 4. Zakład fryzjerski damsko męski
 5. Kapcie dziadka
 6. Moje słowa
 7. Prośby
 8. Nocą
 9. Każdy
 10. Pytam się
Nocą

Za dnia
Drugi album zespołu, który ukazał się 7 listopada 2011 roku nakładem jest Lou and Rocked Boys. Krążek pilotuje singiel pt. Kolego mój, do którego nakręcony został teledysk. Wydawnictwo Za Dnia zawiera nowe, oryginalne brzmienie, połączenie muzyki gitarowej z sekcją dętą. Najnowsza płyta to 10 autorskich kompozycji, które są bardzo różnorodna stylistycznie i ciekawa brzmieniowo
Lista utworów:
 1. Ósmy cud świata
 2. List do Pani Wandy
 3. Kocham sen
 4. Wiosno, czekamy!
 5. Kolego mój
 6. Dziewczyna spod latarni
 7. Stare baby
 8. Toksyczna mieszanka
 9. Up and Down (Billy More Cover)
 10. Małe Rzeczy
 11. Dinozaury
Za dnia