Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-08

PodobaMiSię

Zespół PodobaMiSię powstał w 2007 roku w Siedlcach. Już po dwóch miesiącach działalności zespół zakwalifikował się do finałowego koncertu laureatów na festiwalu studenckim Fama w Świnoujściu. Wykonują muzykę autorską na pograniczu gatunków ska, rock oraz reggae.

Koncerty tego zespołu, to nie tylko muzyka, do każdego występu podchodzą indywidualnie. Tworzą swoisty kabaret który ma za zadanie przenieść widza w niecodzienny świat groteski. Grupa stwarza komiczny banał (często ubarwiony finezyjnymi przebraniami), dzięki któremu nawet zatwardziały pesymista z trzydziestoletnią depresją na karku oderwie się od szarej rzeczywistości i głośno ryknie śmiechem po 10 minutach show. W PodobaMiSie chodzi o wspólną zabawę, muzyka ma bawić i cieszyć.

Zespół w 2011 roku zakwalifikował się do pierwszej edycji show Polsatu Must be the music gdzie oczarował komisje oraz publiczność takimi przebojami jak Kto po wsi chodzi czy Niepełnoletnie dziewczęta. Zespół doszedł do ścisłego finału dzięki przyznanej przez 400 000 internautów dzikiej karty. Do dziś zespół systematycznie koncertują w całej Polsce jak i po za granicami. W 2011 PodobaMiSię wystąpiło na największym festiwalu na świecie oczywiście w Kostrzynie nad Odrą na Przystanku Woodstock.

W 2012 zespół wydał pierwszą płytę pt. Niepełnoletnie dziewczęta, a rok później drugą  pt. Zabiorę Ciebie Tam.

 

Skład:

- Michał Wyrzykowski - wokal, gitara rytmiczna

- Marek Stańczuk - akordeon, wokal, melodica

- Piotr Sidorowicz - perkusja

- Maciej Złoch - gitara solowa

- Łukasz Maciborski - saksofon, instrumenty klawiszowe


Dyskografia

Niepełnoletnie dziewczęta
Pierwsza studyjna płyta zespołu z Siedlec wydana 1 marca 2012 roku. W jej skład wchodzi 12 utworów nagranych w stylu reggae oraz ska. Na płycie znalazły się takie kawałki jak Kto po wsi chodzi czy Niepełnoletnie dziewczęta, które zespół zagrał w Must be the music.
Lista utworów:
 1. Kto po wsi chodzi
 2. A MORZE?
 3. Loki
 4. Konstruktorzy atomów
 5. Oświadczyny
 6. Marzenie
 7. O tym że
 8. Niepełnoletnie dziewczęta
 9. PODOBAMISIĘ
 10. Kolorowe światła
 11. Barman
 12. Dres
Niepełnoletnie dziewczęta

Zabiorę Ciebie Tam
Album wydany w 2013 roku nakładem Lou and Rocked Boys. Jest utrzymany przede wszystkim w stylistyce ska, ale nie zabraknie brzmieniowych eksperymentów, rocka oraz reggae. Płyta została zarejestrowana na tzw. setkę, przy użyciu analogowych urządzeń, dzięki czemu udało się realizatorom uchwycić emocje i klimat, jaki towarzyszy graniu na żywo.
Lista utworów:
 1. Oczy
 2. Zabiorę Ciebie Tam
 3. Weź to zgaś
 4. Miłość Pokrętna
 5. Protezowy zawrót głowy
 6. Kaczka Łajdaczka
 7. Jazz się tu szerzy
 8. Zwariowana podróż
 9. Środki masowego przekazu
 10. Podłoga
 11. Leki
 12. Dosyć zamuły
Zabiorę Ciebie Tam