Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-08

Power of Trinity

Power of Trinity to polski zespół pochodzący z Łodzi, założony w 1996 roku. Muzyka grana przez grupę charakteryzuje się łączeniem gatunków rocka, dub, reggae oraz elektroniki.

W 2005 roku POT wygrał przegląd Młode Wilki w warszawskiej Stodole, a następnie podpisał kontrakt z S.P. Records, skutkiem czego 15 czerwca 2007 ukazała się ich debiutancka płyta pt. 11. Krążek znalazł się wśród 10 najważniejszych polskich debiutów ostatniego 10-lecia magazynu Teraz Rock. Utwór pochodzący z tego albumu pt. Heaven, znalazł się także na składance z polską muzyką reggae o nazwie Far Away From Jamaica, obok hitów zespołów Vavamuffin, Habakuk oraz Indios Bravos. Zespół pojawił się też na wielu festiwalach, m.in. Union of Rock Węgorzewo, Camerimage, Ostróda Reggae Festiwal, Hunter Fest, Beer Fest Belgrad czy Eska Rock Tour.

W 2011 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią MJM Music PL.  W tym samym roku, 31 października, ukazał się drugi album Power of Trinity pt. Loccomotiv.  Stał się on jednym z najbardziej popularnych polskich rockowych płyt roku 2011. Singiel Chodź ze mną podbił playlisty wielu stacji radiowych. Album uzyskał nagrodę Płyta Roku łódzkiego wydania magazynu Co jest Grane.

W roku 2012 Zespół zdobył prestiżowe Grand Prix Orange Warsaw Festiwal, na którym wystąpił min. u boku Lauren Hill, Prodigy i Linkin Park. Kolejna była nagroda publiczności Festiwalu w Jarocinie. POT zagrał także z Red Hot Chili Peppers, Kasabian i PIL na 1. edycji warszawskiego Impact Festival.

W przerwach między nagrywaniem nowego materiału, a koncertami, muzycy nie próżnowali. Kuba Koźba udzielał się jako wokalista projektu Zbigniewa Hołdysa - Kosmos, a basista Krzysiek Grudziński występował z legendarną, punkową Moskwą.

8 września 2014 roku premierę miał trzeci studyjny krążek pt. Legorock. Album został wydany przy wsparciu ponad 200 fanów użytkowników Megatotal.pl - najstarszego polskiego serwisu finansowania społecznościowego. Singlami promującymi wydawnictwo były utwory Poniedziałek, Suma Ran oraz Oko.

 

Skład:

- Jakub Koźba - wokal

- Łukasz Cyprys - gitara

- Krzysztof Grudziński - gitara basowa

- Grzegorz Graczyk - perkusja


Dyskografia

11
Premiera debiutanckiej płyty zespołu odbyła się w czerwcu 2007 roku przy wsparciu wytwórni SP Records. Gatunek do jakiego album został zakwalifikowany to alternatywa.
Lista utworów:
 1. Seduction song
 2. Supernova
 3. Algorytm miłości
 4. Eter
 5. Kto’a
 6. Ulice słońca
 7. Wyścig
 8. Dance and Shout
 9. Heaven
 10. Marzyciele
 11. 11
11

Loccomotiv
Drugi album łódzkiego zespołu Power Of Trinity, który trafił do sklepów w październiku 2011. Singiel Chodź ze mną jak burza podbił playlisty kolejnych stacji radiowych takich jak: Eska Rock, Antyradio i Trójka. Krążek składa się z 11 kompozycji, które wokalista Jakub określa całkiem słusznie mianem wagoników. Każdy z nich jest osobną opowieścią. Utwory różnią się od siebie, ale razem tworzą naprawdę potężny pociąg. Loccomotiv zapowiadany był jako album mocno rockowy, ale nie pozbawiony elementów dubstepu i eksperymentalnego reggae, za które odpowiedzialny jest trójmiejski producent - Faz, znany ze współpracy m.in. z Dreadsquadem.
Lista utworów:
 1. Ding Dong
 2. Chodź ze mną
 3. Fenix
 4. Babylon Dome
 5. Jad
 6. Wagonowa Love
 7. Luxtorpeda
 8. Whatta Love
 9. Ręce
 10. Winning Wish
 11. Oni
 12. Where Is My Mind
Loccomotiv

Legorock
Album wydany 8 września 2014roku nakładem MJM Music PL. Album został wydany przy wsparciu ponad 200 fanów na portalu Megatotal.pl. Legorock to eklektyczny, piosenkowy album, inspirowany popkulturą, zabawkami i budowaniem życia z klocków. Piosenki na płytę powstawały w Łodzi i Warszawie. Za produkcją następcy przebojowego Loccomotiv stoi Agim Dżeljilji znany m.in. z formacji Oszibarack.
Lista utworów:
 1. Inferno
 2. Silly
 3. Faza REM
 4. Suma ran
 5. Poniedziałek
 6. Gorzki ja
 7. Show Me How Your Roc
 8. Oko
 9. Dalej
 10. Wszystko co lubię
 11. Heart Matter
Legorock