Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-08

Roots Rockets

Roots Rockets to formacja, która powstała jesienią 2010 roku w Andrychowie z inicjatywy wokalisty Beniamina Sobańca. Początkowo występowali pod nazwą Tybet. Przez burzliwe pierwsze dwa lata działalności skład zespołu zmieniał się wielokrotnie co dostrzegalne było niemalże z koncertu na koncert. Dopiero w kwietniu 2012 roku skład się ustabilizował i kończył prace nad debiutancką płytą. Płytą, której nagranie zespół wygrał jesienią 2011 roku na drugim nowosądeckim Festiwalu Treffowisko poświęconemu pamięci Mateusza Wawrzyniaka . Wygrana otworzyła przed zespołem możliwość nagrania profesjonalnej płyty w Pozytywnym Studio.

Prace z płytą pod okiem Bartłomieja Wawrzyniaka z Sharpi Band rozpoczęły się już zimą następnego roku, a ostatnie dźwięki zostały nagrane jesienią 2012 r. W międzyczasie zespół koncertował między innymi w klubach we Wrocławiu, Krakowie, Bielsku-Białej i wielu innych miastach Polski. Występowali również jako support dla zespołów takich jak Izrael, Maleo Reggae Rockers, Luxtorpeda, Ira czy Jamal.

Czerwiec 2012 roku przyniósł kapeli pierwsze miejsce w ogólnopolskim festiwalu Nowe Spojrzenie w Bydgoszczy, gdzie w jury zasiadali m.in Dariusz Malejonek (Maleo Reggae Rockers) i Olga Szomańska (Piotr Rubik). Lider zespołu, Beniamin, został zaproszony przez Sławomira Gołaszewskiego do nagrania piosenki Każda chwila skomponowanej przez DJ Feel-X’a z Kaliber 44. Piosenka promowała książkę Reggae Rastafari, a także została umieszczona jako soundtrack do audiobooka tej książki.

Debiutancki Album RRewolucja ukazał się siłą wydawnictwa ZIMA Records 11 maja 2013 roku. Tego samego roku muzycy wzięli udział w talent show telewizji Polsat Must Be the Music. Tylko muzyka, docierając do półfinału.

W 2014 roku zespół dał szereg koncertów w Polsce, w tym m.in. w ramach festiwali Reggae nad Wartą i Reggae Connecting People. 16 kwietnia 2015 roku nakładem wytwórni muzycznej Lou and Rocked Boys ukazał się drugi album studyjny zespołu zatytułowany Marsala 2.0.1.5. Promowana teledyskami do utworów Tylko ty i Odejść ze słońcem płyta dotarła do 18. miejsca polskiej listy przebojów - OLiS. W 2015 zespół ponownie wziął udział w Must Be the Music. Tylko muzyka docierając dzięki dzikiej karcie do finału.

 

Skład:

- Beniamin Sobaniec - gitara, wokal

- Dawid „Maniek” Mańkowski - gitara solowa

- Damian „Pilot” Łysoń - puzon

- Robert Kaczmarczyk - saksofon

- Paweł „Bombel” Mańkowski - klawisze

- Filip Nowakowski - klawisze

- Mateusz „Death” Przystał - gitara basowa

- Tomasz „Młody” Mańkowski - perkusja

- Danuta „Setka” Suska - szprycha od składaka


Dyskografia

RRewolucja
Debiutancki krążek z 11 maja 2013 roku, który ukazał się siłą wydawnictwa ZIMA Records. Jednocześnie to odpowiedź ośmiu młodych muzyków na obecne muzyczne trendy, pozbawione przesłania, historii i serca. Płyta zaadresowana jest dla wszystkich tych, którzy jeszcze pamiętają, że muzyka kiedyś była czymś więcej niż melodią i rytmem. 10 piosenek czerpiących inspirację z pozornie odmiennych stylistyk muzycznych utrzymując pulsacje roots reggae, sprawiają że każdego słuchacza czeka klika zmuszających do refleksji jak i zarówno odprężających chwil przy słuchaniu ewolucji korzeni.
Lista utworów:
 1. Młodość
 2. Nie przejmuj się
 3. Kilka słów dla niej cz.1
 4. Panie daj mi siłę
 5. Tchnienie
 6. Modlitwa IV
 7. Obudźcie się
 8. Kilka słów dla niej cz.2
 9. A gdy zgasną światła dnia...
 10. Syjon
RRewolucja

Marsala 2.0.1.5
Album wydany 16 kwietnia 2015 roku nakładem Lou and Rocked Boys. Nagrania odbyły się w całości w studio Maq Records. Realizacją zajął się Maciej Stach, młody ambitny realizator, który współpracował już z zespołami takimi jak Cree, Maciej Wyrostek czy Piersi. Płyta ta w pewien sposób otwiera nowy okres w historii zespołu. Usłyszeć można w jaki sposób grupa rozwinęła się jako całość, członkowie indywidualnie, jak zmieniły się muzyczne inspiracje twórców czy jakie korzyści wniosły zmiany w składzie.
Lista utworów:
 1. Zburzyć Mur
 2. Jedna szansa
 3. Tylko Ty
 4. Tak to Ja
 5. Droga Wstecz
 6. Odejść ze słońcem
 7. Między chmurami
 8. Taki Już Jestem
 9. Odrodzenie
 10. Śnieżny Ptak
 11. Czujące Istoty
 12. Pomiędzy nocą a dniem
Marsala 2.0.1.5