Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-06

Senk Że

Cinq G  lub Senk Że to warszawski zespół wykonujący muzykę z pogranicza ragga i dancehallu. W skład zespołu wchodzą: Grande Pe, Mista Pita, Radikal Irie i Lady Mocca. Na koncertach zespół wspierają m.in.: Erudeigrek (gitara basowa) i Hub X (perkusja).

Zespół znany jest polskim miłośnikom gorących, jamajskich brzmień, a ich koncerty przyciągają tłumy fanów. Pierwszy album Panama wywołał wstrząs na polskim rynku muzycznym, skupiając uwagę mediów na polskim wydaniu dancehall, a grupa zyskała rzesze oddanych fanów.

Druga płyta z dancehallowymi coverami Mieczysława Fogga (FoggaRagga), sprawiła , że Cinq G stało się powszechnie znane. Dzięki albumowi  grupa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mediów, czego dowodem są min. sesja fotograficzna dla PANI, Przekroju, częste artykuły w Gazecie Wyborczej, Fakcie i Dzienniku, publikacje w Playboyu i Machinie czy marcowa okładka magazynu Dlaczego.

Z zespołem współpracowali: Anna Zabrodzka, Mamuta vel Stasiek, Kamil Głuszek, Anna Różewicz, Jorge Luiz, Ambasada i Doktór Padolina.

 

Skład:

- Grande Pe - wokal

- Mista Pita - wokal, instrumenty klawiszowe

- Radikal Irie - gitara, wokal

- Lady Mocca

- R.U.D.Y. Hub-X

- Man O’Law

- Mathe You

- Dr. Wojciech

- Wit Old


Dyskografia

Panama
Pierwszy album zespołu wydany w 2004 roku przy pomocy wytwórni Funkydub. Na krążku znalazło się 12 utworów, które wywołały wstrząs na polskim rynku muzycznym, skupiając uwagę mediów na polskim wydaniu dancehall
Lista utworów:
 1. P.I.Ę.Ć.G.I.E. Złapie Cię
 2. Ananas Dla Mas
 3. Sztuka Walka
 4. Lazy (Crazy) Riddim
 5. O’ Na Na Na
 6. Praktyka
 7. Sputnik
 8. Ręce w górę (Na Raz) (Mista Pita Remix)
 9. Nie Waż Kości, Stan!
 10. Zemby
 11. Rave Dogg
 12. Samba Ragga
Panama

Fogga Ragga
Drugi album zespołu, który zawiera utwory Mieczysława Fogga nagrane w stylu reggae. Krążek został wydany w 2006 roku przez wytwórnię 2020 Vision. Całkowita długość nagranych utworów to 29:49 minut podzielone na 10 utworów.
Lista utworów:
 1. Na Uliczce Mojej
 2. Nietoperze
 3. Odpukaj Pan
 4. Pieśń O Matce
 5. Pikku Nina
 6. Soca Andrusowska
 7. Bo To Się Zwykle Tak Zaczyna
 8. Tulipany
 9. Zgubiłem Dzień
 10. Ta Ostatnia Niedziela
Fogga Ragga

Juma
Trzeci studyjny album zespołu wydany we wrześniu 2007 roku przez wytwórnię Funkydub. Materiał muzyczny przygotowany został rok wcześniej, jednak zamieszanie spowodowane wydaniem płyty FoggaRagga sprawił, że musiał poczekać na swój czas. Ten czas właśnie nadszedł w 2007 roku. Piosenki z albumu częściowo znane były już słuchaczom, trafiły min. na składanki BIS Polskiego Radia Od czapy zestaw, a także na kompilację RAP Eskadra. Prezentowane były również w audycjach radiowych, a przede wszystkim wykonywane były na licznych koncertach grupy. Album Juma wydany został w specjalnej edycji dwupłytowej wraz z koncertem grupy nagranym w grudniu 2005 roku. Całość wydana była w postaci ekskluzywnego, potrójnie rozkładanego digi–packu.
Lista utworów:
 1. To Pole Walki
 2. Spa Day
 3. Czy Coś Cię Wkurcza?
 4. Tu Musisz Zostać
 5. Chuligani Miłości
 6. Juma!
 7. Polak Mody
 8. Piosenka Izrael Ska
 9. Co Było Wczoraj
 10. Niedobry Riddim
 11. JeJeJeJeJe
 12. Topole Walki
Juma

Mocna Czwórka
Czwarty album warszawskiej formacji. Naładowany olbrzymią energią muzyczną spod znaku reggae i funk, wydany w listopadzie 2011 roku. Oryginalne i dosadne teksty zawarte w 13 nowych kawałkach dosadnie dodają to co jest naszą codziennością. Zachęcamy do zapoznania się z płytą bo warto. Mocna Czwórka to podróż po muzycznych stylach, to świat naturalnych dźwięków i kosmicznych brzmień. To przede wszystkim muzyczna produkcja na światowym poziomie, która zaspokoi gusta najbardziej wybrednych słuchaczy.
Lista utworów:
 1. O Januszku!
 2. Właściwe Pi
 3. Wielbłąd
 4. Obudź mnie
 5. Farmacja zła
 6. Higiena
 7. Aria avaria
 8. Czytaj Senk Że
 9. Muzyczny elektrowstrząs
 10. Alkopolizm
 11. Niech to frunie (wersja B.A.R.T.O.)
 12. Operator Że
 13. Wawela funk
Mocna Czwórka