Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-08

Sidney Polak

Sidney Polak, a właściwie Jarosław Marek Polak urodzony 7 października 1972 w Warszawie to polski wokalista, autor tekstów, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku i dziennikarz radiowy. Sidney Polak znany jest przede wszystkim jako perkusista zespołu T.Love, którego jest członkiem od 1990 roku. Prowadzi także solową działalność artystyczną.

Pseudonim artystyczny - Sidney pochodzi z jednego z koncertów T.Love, na którym wokalista tego zespołu, Muniek Staszczyk, podczas przedstawiania składu zażartował, że na perkusji gra Sydney Pollack, którego twórczości tak naprawdę Jarosław Polak nie lubi. Jako dziennikarz związany ze stacją radiową Roxy FM w której prowadzi autorską audycję Piątek w Sidney.

Pierwszym zespołem muzyka była Cytadela, w której grał od 1988 do 1994. W tym samym czasie, w 1990 został perkusistą reaktywowanego zespołu T.Love. W 1994 wraz z Maćkiem Majchrzakiem stworzyli Incrowd, w którym Sidney grał do 1998. W 2002 rozpoczął karierę solową z zespołem Sidney Polak, a w 2004 roku wydał z nim album, na którym zaprezentował muzykę reggae, hip-hop i folk. Album i muzyk otrzymali sześć nominacji do nagrody Fryderyk roku 2004.

27 marca 2009 odbyła się premiera kolejnej płyty pod tytułem Cyfrowy styl życia, która została wydana przez EMI Music Poland.


Dyskografia

Sidney Polak
Debiutancka solowa płyta Sidneya, której premierę datuje się na 22 marca 2004. Dwanaście piosenek plus trzy skity. Album stanowi połączenie trzech gatunków muzycznych: hip-hopu, reggae i folku. Album wesoło opowiada o rzeczywistości przez pryzmat spożywania napojów wyskokowych. Utwory generalnie są nawinięte, może nie zrymowane, bo to bardziej melodeklamacja niż rym, ale są. W kilku piosenkach w ogóle nie ma refrenów w sensie oddzielnych części muzycznych. Płyta powstawała w Tarchostudio pod okiem Kajetana Aronia, a później Adasia Toczki w 2002 i 2003 roku.
Lista utworów:
 1. Witam!
 2. www.tekila.pl
 3. Otwieram wino
 4. Butelki
 5. Skit 1
 6. Radio Warszawa
 7. Przemijamy
 8. Inny Wymiar
 9. Skit 2
 10. Ragga-Rap
 11. Chorwat
 12. Skit 3
 13. Chomiczówka
 14. 7 Grzechów Popkultury
 15. Wkładam łyżkę w szklankę
Sidney Polak

Cyfrowy Styl Życia
Druga płyta artysty, której premiera odbyła się 27 marca 2009 nakładem wytwórni EMI Music Poland. Od pierwszego wydania mojej debiutanckiej solowej płyty minęło już pięć lat - wyjaśnia długą przerwę muzyk. - Nie jest łatwo wydać drugą płytę w momencie, kiedy pierwsza spotkała się z tak pozytywnym przyjęciem. Nie przeczę, że dotknął mnie problem wyboru dalszej artystycznej drogi. Większość utworów jest gotowych od 2 lat. W nagraniach gościnnie pojawi się m.in. Kasia Nosowska śpiewająca piosenkę country, EastWestRockers w numerze Blask oraz koledzy z T.Love. Cyfrowy Styl Życia to album bardzo osobisty, można nawet powiedzieć, że egocentryczny - kontynuuje wokalista. - Nie umiałem znaleźć tematów poza sobą. W piosenkach opisuję dość dokładnie swoje życie, przedstawiam również kilka przemyśleń, na które los otworzył mi oczy, i to nie tylko w kontekście nowych technologii czy Internetu. Tytuł potraktowałem dużo szerzej, niż można by było się spodziewać. Ta płyta jest pozytywna, choć już nie tak zabawowa jak poprzednia.
Lista utworów:
 1. Szach-mat
 2. Deszcz
 3. Blask
 4. Miłość w formacie JPG
 5. Zwolnij dziś
 6. To był dzień w Warszawie
 7. Marry and Jerry
 8. SOS
 9. Wieżowce
 10. Wyspa man
 11. Skuter
 12. Sztorm
 13. Natalia
 14. Ostatni dźwięk
Cyfrowy Styl Życia