Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-08

Sidney Selecjah

Sidney Selecjah to młody selektor i DJ z Torunia. Założyciel i moderator mikrofonu w Karetka Sound System. Zajmuje się muzyką dancehall, soca, reggae, a także DJ dla KaeL i KaWu. Charakteryzuje się żywiołowością na scenie i rozkręcaniem wszelkich imprez.

Rozpoczynał od rapu, który nawijał w kolegą z jednego osiedla, mniej więcej od roku 2004. Zabawa w rap przyniosła 3 nielegalne płyty rozdawane pośród znajomych. Zagrali kilkanaście koncertów na terenie Torunia. Pośród słuchaczy znane były dwie edycje kawałka Młode Pokolenie. Pierwsza edycja nagrana z Sajanem i Michem, druga z Mickiem i Sarone. Koniec ery nawijania spowodowany był brakiem nowych beatów pasujących pod odmienny wtedy styl Sidneya. Ostatnim rapowym utworem były Wyhaftowane wersy, z 2007 roku, na podkładzie od Emade (Warszafka płonie).

Sidney Selecjah nie porzucił jednak zabawy z muzyką. Zajął się komponowaniem i graniem muzyki reggae oraz powolnym formowaniem kolejnych sound systemów. Pierwsze kroki w nawijce reggae stawiał w Sprawdź Człowieku Sound System, który jednak nie wydał na światło dźwiękowe żadnej produkcji, a jedynie posiadał plany koncertowe. Następnym soundem było Sidney Sound System, który jednak szybko się rozpadł z braku sprzętu i możliwości grania imprez. Kolejne to Jah people Sound System, w którym to powstały takie produkcje jak Obudź mnie czy W imię tej przyjaźni. Rok 2009 to nawiązanie współpracy z Rastą, Podlinem i Adisem. Zaowocowało to dołączeniem do G.D.Z. Sound System i występy m.in. w Solcu Kujawskim na Kingstone Train Reggae Connection 2009 oraz dniach Łasina. Wewnętrzne konflikty i brak porozumienia w kwestii brzmienia nowych utworów, odłącza się od G.D.Z. i zakłada swój własny sound.

Karetka Sound System, czyli Sidney Selecjah i Jahliet Selecta to sound powstały w drugiej połowie 2009 roku, lecz oficjalnie pierwszą imprezę rozegrali razem dopiero w czerwcu 2010. Sound powstał w odmętach fascynacji rootsowych, lecz przez nieokiełznaną energię wzrósł do dancehallu. Oficjalna data nie jest znana, znana za to jest pierwsza impreza w pełnym składzie. To było w 2010 roku w klubie Bunkier, który zaryzykował najazd takiej ekipy i przetrwał ją w doskonałym nastroju. W 2011 roku z Karetka Sound System odchodzi Jahliet, a na jej miejsce przychodzi Krzesimir. Selektor odpuścił sound w 2012 roku.

Sidney Selecjah nie ogranicza się jednak tylko do grania dancehallu. Jest także DJ hip-hop’owym. Najczęściej gra z KaeL i KaWu.


Dyskografia

Vibe!
Album wydawany własnym sumptem 25 stycznia 2013 roku. Jest to 12 kompozycji utrzymanych w rytmie reggae oraz dancehall. Na krążku można usłyszeć takich gości, jak Lady Dii, Blunt Killa ze składu Raissa Selecta, czy Tace Sed Memento (KaWu, KaeL, Rzeźnik). Krążek promowały nagrania wypuszczane jako single: Fala, Barwy uczuć oraz Właśnie Ty! -nagrania zdobyły dużą popularność na portalu YouTube.
Lista utworów:
 1. Na dobry początek
 2. Fala
 3. Barwy uczuć feat. Lady Dii
 4. Właśnie Ty! feat. Blunt Kill
 5. Konstelacje
 6. Vibe!
 7. Baszment
 8. Patrz na stopę
 9. Karetka sound
 10. Majestat Pana
 11. Tamten dzień
 12. Kickiwerbel feat. Lady Dii, KaWu, KaeL, Rzeźnik
Vibe!