Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-08

Silesian Sound

Silesian Sound to muzycy ze Śląska Cieszyńskiego, a dokładniej z Ustronia. Ich pasją jest tworzenie muzyki opierającej się na takich gatunkach jak reggae, roots, dancehall i hip-hop z elementami szeroko pojętej muzyki elektronicznej os 2004 roku. W początkowej fazie działalności grali pod nazwa Silesian Sound System jako typowy sound system – bez instrumentalistów.

W maju 2004 powstaje projekt Ragga w ramach hip-hopowego składu Sonda, którego członkami byli: Record, Chv, Fester, Cami oraz Ceen. W czerwcu 2004 roku Ceen, Chvaściu i Demel zawiązali nowy skład pod nazwą Silesian Sound System. W maju 2005 roku ukazuje się polsko-czeska składanka International Hip Hop Uunderground Compilation Undergroung Units VOL.1 wydana przez Faiby Jamaica. W sierpniu 2005 roku ukazuje się demo, natomiast we wrześniu 2005 ukazuje się teledysk. Pod koniec roku 2005 odbyła się premiera składanki Rap Style vol.2 wytwórni Luna Music.

W listopadzie 2008 roku wydali swój oficjalny, debiutancki mixtape zatytułowany Moje Miejsce nakładem wytwórni Siła z Pokoju Version Records, której mózgiem jest DJ FEEL-X z Kaliber 44. W listopadzie 2009 roku powstał drugi, dancehallowy mixtape Ceen and Chv Like Dancehall

W między czasie można było usłyszeć gościnnie głos Chvaścia na kilku znaczących w kraju wydawnictwach jak płyta Junior Stressa czy Fandango Gang. W październiku 2011 roku nakładem Lou and Rocked Boys, Chvaściu wydał swój długo oczekiwany, pierwszy, solowy album zatytułowany Moje Korzenie. Debiutancki materiał zademonstrował wraz z reaktywowanym żywym składem instrumentalnym. Z inicjatywy Ceen’a w lutym 2013 roku ukazuje się krążek zatytułowany Po godzinach, na którym występuje on w roli producenta. Do współpracy przy tym projekcie Ceen zaprosił polskich i zagranicznych wykonawców, takich jak Bas Tajpan, Mad Majk, Tallib, Sztoss, KaCeZet, Chvaściu czy Jabaman.

W listopadzie 2015 roku skład wydał kolejny krążek. Czas na zmiany to podróż przez inspiracje poszczególnych członków zespołu. Na płytę składa się 14 utworów o zróżnicowanej tematyce oraz stylistyce.

 

Skład:

- CHVaściu - wokal

- Ceen - wokal

- Woyta - selekcja


Dyskografia

Moje Miejsce
Debiutancki album z listopada 2008 roku wydany nakładem wytwórni Siła z Pokoju Version Records.
Lista utworów:
 1. Intro
 2. Jedna Miłość feat. Junior Stress
 3. Moje Miejsce feat. Ewa
 4. Wyścig Szczurów feat. Talib MC
 5. Mamacita feat. Majorr, Mikael
 6. Czujesz Ją
 7. Tiger Crew
 8. Party Time
 9. Stop Bashmentom feat. Kamo
 10. Jesteś już
 11. Chwile
 12. Kochaj Innych
 13. Droga feat. Bas Tajpan, Mad Majk
 14. Równość
 15. Skit Zaufanie - Babcia
 16. Zaufanie
 17. Silesian Soundsystem
Moje Miejsce

Ceen and Chv Like Dancehall
Mixtape wydany w listopadzie 2009 roku.
Lista utworów:
 1. Intro
 2. Cookie (skit)
 3. Gramy To
 4. Ludzie
 5. Daj Mi To Gyal (skit)
 6. Daj Mi To Gyal
 7. Partacz
 8. Robimy To
 9. Fester (skit)
 10. Pieniądze
 11. Nasz Kraj
 12. Siła Z Pokoju
 13. Halba
 14. Nudna Gyal
 15. Remix (bonus track)
 16. Outro
Ceen and Chv Like Dancehall

Czas Na Zmiany
Album wydany w listopadzie 2015 roku nakładem Lou and Rocked Boys. Czas na zmiany to podróż przez inspiracje poszczególnych członków zespołu. Na płytę składa się 14 utworów o zróżnicowanej tematyce oraz stylistyce. Można usłyszeć na niej typowy reggae’owy styl grupy, klasyczne hip-hopowe brzmienia, a także eksperymenty o świeżym, elektronicznym charakterze. Nietuzinkowe teksty, duży zasób pozytywnej energii to tylko niektóre z wielu zalet albumu! Nad oprawą muzyczną pracował duet producencki MSA, Ritzu oraz Mechanic.
Lista utworów:
 1. Come back
 2. Czas na zmiany
 3. Jestem sobą
 4. Back to the roots
 5. Sens życia
 6. Telefony
 7. Ty i ja
 8. Upadek zasad feat. 1z2
 9. Imitacje
 10. Dookoła świata feat. Arak
 11. Dla moich ludzi
 12. Praca, praca
 13. Jestem szczęśliwy
 14. Reklama
Czas Na Zmiany