Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-06

South Blunt System

Zespół grający muzykę reggae, ragga, hip-hop którego początki niegdyś prężnie działającego zespołu sięgają 2006 r. Lider zespołu Szymon Chodyniecki (wokalista, producent, kompozytor), spotyka wtedy w Prywatnej Szkole Muzyki Rozrywkowej w Nysie, gitarzystę Michała Wilka, tworząc razem projekt Immortal Midnight. Szymon gra tam początkowo na gitarze, po czym przechodzi na wokal. Mając 12 lat pisze pierwszy w życiu numer Nikt nie zauważy. Projekt Immortal Midnight dość szybko się rozpada, lecz dosłownie mówiąc jest to zalążek stworzonego później SBS.

Po trzech latach, w 2009 roku chłopaki spotykają się ponownie (wraz z innymi kolegami) i zakładają zespół South Blunt System, wykonujący muzykę reggae. To właśnie wtedy powstają ich pierwsze utwory, które dopiero w 2013 r. doczekują się wydania na krążku.

Szymon od zawsze miał zdolności kompozytorskie i tekściarskie. Ukończył szkołę muzyczną na wiolonczeli, gra na fortepianie, gitarze i zna podstawy perkusji. Uczęszczał na wiele zajęć wokalnych. Mając 15 lat napisał takie numery jak: Miłość, Przeważnie, czy też Cannabis and reggae. Przełomem w reggae’owej działalności były gościnne występy w ich numerach, takich artystów jak Paxon (Natural Dread Killaz), w utworze Myśli oraz Bas Tajpan, w utworze Samozagłada.

Zespół zostaje rozwiany w 2012 roku, gdy wokalista Szymon Chodyniecki podejmuje decyzję  o rozpoczęciu solowej działalności.

Debiutancki album grupy, zatytułowany I’m Seeing ukazał się w 2013 nakładem wytwórni muzycznej Urban Rec. W międzyczasie grupa została rozwiązana, natomiast Chodyniecki rozpoczął solową działalność artystyczną posługując się pseudonimem South Blunt System.

Skład:

- Szymon Chodyniecki - wokal

- Beniamin Drożdżal - instrumenty perkusyjne

- Kamil Zaborowski - bas

- Michał Wilk - gitara solowa

- Tomasz Riddimaniak Drozdowski - DJ / instrumenty klawiszowe


Dyskografia

I’m seeing
Debiutancki krążek zespołu ukazał się w 2013 nakładem wytwórni muzycznej Urban Rec. W międzyczasie grupa została rozwiązana, natomiast Chodyniecki rozpoczął solową działalność artystyczną posługując się pseudonimem South Blunt System. Płyta jest przekrojem rozwoju muzycznego członków zespołu, dlatego pojawia się tu różnorodność oraz mix styli. Tematyka płyta porusza problemy i niekiedy ciężkie wybory życia codziennego. Mocne brzmienia, żywe instrumenty w połączeniu z tłustymi bitami na jednym krążku tworzą niesamowitą i wybuchową mieszankę. Płyta wnosi powiew świeżości na Polską scenę. Każdy odnajdzie na płycie coś dla siebie.
Lista utworów:
 1. Jazzureggaencja
 2. Przeważnie
 3. I’m seeing
 4. Follow my O
 5. Cannabis and reggae
 6. Miłość
 7. Sorry
 8. Ten dzień i ta noc
 9. Temple of my thinks
 10. Jestem za!
 11. Myśli feat. Paxon
 12. Samozagłada feat. Bas Tajpan
 13. Czasy się zmieniły feat. Hukos, Em
 14. Była chłodna
 15. Bit oparciem / Odpowiedzi
 16. Szyder
I’m seeing