Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-08

TaLLib

TaLLib, a właściwie Tomasz Słota, który urodził się 1986 roku w Lublinie to polski wokalista i autor tekstów, wykonawca muzyki z pogranicza reggae i dancehall. Rozpoczął tworzenie pod pseudonimem TaLLib w 2007 roku. Muzykę wyniósł z rodzinnego domu, gdzie przykładem był dla niego - ojciec Jerzy Słota - wokalista zespołu VOX.

Tomasz ujawnił swój talent bardzo wcześnie. Już jako uczeń szkoły podstawowej Lublinianin zdobywał nagrody na konkursach piosenki angielskiej. W 2003 roku poznał wokalistę Devoted Mc - artystę z Martyniki (Karaiby). Od tamtego czasu wdrażał się w muzykę reggae i w jamajską kulturę. Razem z zespołem Devoted and Rudd Sound lubelski wokalista zagrał ponad 30 koncertów. Niewątpliwym sukcesem grupy było otrzymanie zaproszenia do Rotterdamu (Holandia) do programu MTV A-Cut dla MTV Europe Channel, gdzie grupa nagrała utwór i wywiad, który ukazał się na antenie MTV Europe (125 milionów odbiorców w Europie). Po rozpadzie zespołu Tomasz skupił się na pisaniu solowych utworów. W 2006 roku dołączył do zrzeszenia muzyków o nazwie Fanatycy Flow. Współpracując z pozostałymi członkami tej grupy, Tomasz zdobył doświadczenie potrzebne do osiągnięcia sukcesu jako solista.

Pierwsza EP Demo-LLition wydał w 2007 roku. Ta krótkogrająca płyta zyskała sporą popularność w Internecie. Od tego czasu TaLLib zagrał wiele koncertów w całej Polsce i zyskał ogromną liczbę wiernych fanów. Uniwersalny, pozytywny przekaz sprawia, że utwory TaLLiba znajdują odbiorców w każdej kategorii wiekowej. Wokalista swobodnie łączy różne gatunki muzyczne. Na repertuar TaLLiba składają się zarówno imprezowe utwory, jak i romantyczne ballady. Wyjątkowy głos i szczere teksty są spoiwem łączącym te dwa odległe, muzyczne światy. Mimo dobrej znajomości języka angielskiego i doświadczenia w śpiewaniu piosenek obcojęzycznych, TaLLib tworzy muzykę tylko w ojczystym języku – Kiedy piszę utwór po polsku mogę dokładniej wyrazić to, co czuję – mówi lubelski artysta.


Dyskografia

Prosto z Serca
Debiutancki album wydany w roku 2009, gdy w głowie TaLLiba narodził się pomysł nagrania pierwszego albumu. Postanowił stworzyć płytę, która będzie oryginalnym połączeniem jego muzycznych inspiracji. Dzięki pomocy muzyków z grupy Melodiv udało się osiągnąć postawiony cel. Prosto z Serca to wybuchowa mieszanka gatunków reggae, dancehall, hip-hop oraz R’n’B, którą docenią nawet najbardziej wybredni słuchacze. Część utworów znajdujących się na albumie jest doskonale znana fanom TaLLiba z jego występów na żywo. Większość materiału na Prosto z Serca to jednak całkowicie nowe utwory i aranżacje. Oprócz grupy Melodiv, na płycie pojawiają się znani kompozytorzy muzyki reggae i hip-hop. Warto tutaj wspomnieć o ekipie Junior Bwoy, która w swoim dorobku ma przebój Marika Moje Serce. Elektroniczne oraz hip-hopowe podkłady są dziełem producentów takich jak: Grrracz, Bob One oraz SoDrumatic. Gościnnie na albumie pojawiają się: Cheeba, Grizzulah (EastWest Rockers), Starszy, Sztoss oraz Dj Feel-X.
Lista utworów:
 1. Moje
 2. Piekło na ziemi
 3. Ecie pecie feat. Martita
 4. Piach
 5. My nie gangsta
 6. Nie fałszuję
 7. Czas, czas
 8. Droga feat. Sztoss
 9. Na peryferiach feat. Cheeba, Grizzula
 10. Prosto z Serca
 11. Dlaczego?
 12. Szklana pułapka feat. Starszy
 13. Już zawsze...
 14. Moja Lady
 15. Bez
Prosto z Serca

Twoje miejsce, twój czas
Album wydany 21 sierpnia 2015 roku nakładem Sony Music. Płytę artysta nagrał wraz z towarzyszącym mu od lat zespołem D’Roots Brothers. Wokalnie i producencko otrzymał wsparcie najsilniejszych zawodników w branży. Kilka utworów nagrał wspólnie z Mesajah, Juniorem Stressem oraz z młodszym bratem Sztossem. W chórkach z kolei pojawiły się dziewczyny z I Grades, najlepszej tego typu polskiej grupy wokalnej, która towarzyszy Mesajah i udziela się w projektach z Bednarkiem i Ras Lutą. Za ostateczny mix płyty odpowiedzialny był Umberto Echo, prestiżowy niemiecki producent współpracujący z Dub Incorporation oraz Chronixx.
Lista utworów:
 1. Mamy to
 2. Nieważne
 3. Odszukaj miłość
 4. Tańcz
 5. Moi ludzie
 6. Słońce wzejdzie znów
 7. 18 lat
 8. Na chwilę
 9. Nic nie obchodzi nas
 10. Do końca
 11. Twoje miejsce, twój czas
 12. Do końca (Radio Edit)
Twoje miejsce, twój czas