Dodał: Maciek
Data dodania: 2018-04-19

W Innym Stanie

W Innym Stanie to zespół złożony w 2013 roku przez czterech nawijaczy, których barwy głosu są zupełnie z innej bajki. W skład grupy wchodzą Jan Brodowski, Bartłomiej Ulatowski, Przemysław Sawicki i Łukasz Chrostowski. W 2016 roku do składu na stałe dołączył Łukasz „DJ Szaszor” Kosmala, który odpowiada za energetyczne brzmienie na koncertach. Przez wiele lat szukali brzmień w różnych bandach, aż zdecydowanie postawili na reggae, dancehall i raggamuffin. Przełomowym momentem było nagranie utworu pt. Jest jak jest.

Zespół do tej pory zagrał około 60 koncertów w całej Polsce, a ich fan page obserwuje już ponad 2 tys. Fanów. Równie sporym zainteresowaniem cieszy się utwór pt. „Lubię kiedy”, który na portalu YT osiągnął ponad 64 tys. wyświetleń. Mają za sobą wspólny występ z riddim bandem o nazwie Funtastik Crew, który przeszedł do historii dzięki cyklowi imprez z okazji imienin „Piotra i Pawła” organizowanych w Warszawie. Zespół wystąpił bezpośrednio przed koncertami tuzów rodzimej sceny: Juniora Stressa, Tabu czy Earl Jackob’a. Band koncertował w wielu miejscach w Polsce: Przasnysz, Ciechanów, Maków Maz., Giżycko, Warszawa, Gniew, Lublin i wiele innych.

W 2017 roku światło dzienne ujrzał debiutancki krążek zespołu o nazwie „Radiostacja Mixtape”. Album jest tworem eklektycznym, czerpiącym z innych gatunków muzycznych i motywów związanych z szeroko rozumianą kulturą miejską. Pojawia się oczywiście dancehall, ale nie brakuje wycieczek w hip hop, funk czy soul. Obok reggae najsilniej zaznacza się fascynacja wokalistów muzyką rap. Nawijane fragmenty zbalansowane są jednak melodyjnymi, łatwo wpadającymi w ucho refrenami i typowo piosenkową strukturą utworów.

Początkiem 2018 roku członkowie bandu nawiązali współpracę z przasnyskimi wykonawcami: TMS (zwycięzca programu „Żywy Rap”) oraz Ziomkiem. Jednocześnie pracują nad drugim krążkiem, który jeszcze w tym roku powinien zostać wydany i stać się kolejnym przełomowym momentem dla bandu.


Dyskografia

Radiostacja Mixtape
Debiutancki album, którego główną inspiracją są jamajskie brzmienia lat dziewięćdziesiątych. Album jest tworem eklektycznym, czerpiącym z innych gatunków muzycznych i motywów związanych z szeroko rozumianą kulturą miejską. Pojawia się oczywiście dancehall, ale nie brakuje wycieczek w hip hop, funk czy soul. Obok reggae najsilniej zaznacza się fascynacja wokalistów muzyką rap. Nawijane fragmenty zbalansowane są jednak melodyjnymi, łatwo wpadającymi w ucho refrenami i typowo piosenkową strukturą utworów.
Lista utworów:
 1. Chwytaj dzień
 2. Radiostacja W Innym Stanie
 3. Barowe ćmy
 4. Zabiorę Cię tam
 5. Huck Finn
 6. Inny wymiar
 7. Raggamuffin funk
 8. Mrok
 9. Pueblo
 10. Selecta
 11. Dziękujemy Wam
Radiostacja Mixtape