Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-09

Yelram

Yelram to poznańska formacja reggae, która powstała w Środzie Wielkopolskiej z inicjatywy wokalisty Macieja Jarlem i wówczas gitarzysty Tomka Siemieńca w grudniu 2006 roku. Geneza nazwy zespołu jest prosta YELRAM, to pantonim nazwiska ojca gatunku - MARLEY.

Zespół ma na swoim koncie ponad kilkaset koncertów na polskich scenach klubowych, a także festiwalach (min. Woodstock, Stolica Reggae, Reggaenwalde). Na scenie Pokojowej Wioski Kryszny na Przystanku Woodstock zespół wystąpił aż sześciokrotnie. Grają w nim muzycy takich zespołów jak: Basstion, Gedeon Jerubbaal, czy Ares and The Tribe.

W lipcu 2010r Yelram wypuścił płytę EP Roots Rock Reggae, na której znalazło się 6 utworów.

Rok 2011, to spory progres i ukierunkowanie na Poznań. To stamtąd pochodzi dwójka nowych muzyków, to tam zespół znajduje swe nowe lokum, w którym stopniowo zaczyna rodzić się materiał na debiutancki krążek. Zespół pojawia się na Stolica Reggae Festiwal w Kluczborku oraz Reggaenwalde w Darłowie. Pod koniec roku sekcję chórków tworzy Mia.

Rok 2012 to naprzemienne odwiedziny studia nagrań oraz kolejnych krajowych scen, występ na PWK w Kostrzynie, gdzie rodzima publiczność po raz drugi z rzędu przyznaje im nagrodę podczas Środa Rock Festiwalu. Niedługo później w zespole następuje zmiana gitarzysty, która diametralnie wpłynęła na rozpoznawalne dziś brzmienie zespołu.

W 2013r na Przystanku Woodstock na scenie Pokojowej Wioski Kryszny odbyła się premiera debiutanckiego albumu długogrającego zatytułowanego Reggae Power. Na płycie usłyszeć można stare utwory w nowych aranżacjach, lecz w większości są to nowe numery.

 

Skład:

- Raga - wokal

- Chillu - wokal

- Zachary - gitara

- Łoker - klawisze

- Buźka – gitara basowa

- Pucek - perkusja

- Damian - saksofon

- Dżon - puzon

- Lesiu - trąbka

- Blady – instrument perkusyjne

- Ersky - front


Dyskografia

Reggae Power
Debiutancki album wydany w 2013 roku. Płyta to dziewięć kompozycji, wzbogaconych o dwa bonusy ukazuje się w liczbie niemal półtora tysiąca egzemplarzy, a fakt ten odnotowują największe reggae’owe media nad Wisłą, bez wyjątku zbierając pochlebne recenzje.
Lista utworów:
 1. Reggae Power
 2. W Zaułkach
 3. Kiedy Nie Ma Nas Tu
 4. One Love
 5. Cywilizacja Miłości
 6. Szukając Szczęścia
 7. Babylon Must Fall!
 8. Freeman
 9. Nie Jestem Sam
 10. Reggae Power (remix – Shanti Man)
 11. Cywilizacja Miłości (remix – KillaBreakz)
Reggae Power