Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-11-04

YongSoul

YongSoul, a właściwie pochodzący z Przemyśla Damian Jacyna to muzyk i autor tekstów grający muzykę reggae oraz rap. Jest wokalistą w ReggaeGang System oraz H2C Skład. Rozpoczął swoją przygodę z tworzeniem muzyki w 2012 od publikacji pierwszego solowego utworu pt. Myśl przewodnia.

W kolejnych latach nagrał jeszcze kilka luźnych kawałków, także we współpracy, z innymi artystami, głównie z lokalnej sceny reggae i hip hop.  Debiutancki występ na scenie zaliczył w 2014, gdy wystąpił jako support przed Kajmanem na miejskich juwenaliach.

Aktywnie wspierając różne akcje charytatywne artysta rozwijał swoje sceniczne talenty. Największy progres w muzycznej karierze nadszedł w roku 2015, gdy w styczniu wraz z kolegą Bodziem stworzył projekt o nazwie H2C Skład. Miesiąc później artysta nawiązał także współpracę z zespołem reggae Vava, który koncertuje już od przeszło kilkunastu lat. Połączenie bogatego doświadczenia, żywych instrumentów oraz świeżej energii ,dało nadzieję że w przyszłości powstanie z tego przedsięwzięcia coś naprawdę interesującego.

W kwietniu tego samego roku YongSoul wraz zespołem Vava stworzyli nowy band pod nazwą ReggaeGang System, który już miesiąc później miał swój oficjalny debiut sceniczny, gdy zagrali na festivalu Reggae nad Wisłokiem. W lipcu zagrali w finale Młodych Talentów w Ostrowie Wielkopolskim. W sierpniu YongSoul udostępnił do odsłuchu swoją debiutancką EP pt. First Step.

W maju 2016 roku artysta wydał kolejny album pt. Będzie Lepiej, który ukazał się również w wersji fizycznej. Na płycie można usłyszeć wielu gości takich jak: Netka, Nikole Warde czy Kubon. Rok 2016 to również sporo solowych koncertów  oraz tych z zespołem ReggaeGang System. W październiku tego roku Damian został laureatem stypendium twórczego miasta Przemyśl.

W październiku 2017 artysta wydał  debiutancki długogrający album pt. Mentalna Rewolucja.


Dyskografia

Będzie Lepiej
EP wydany w maju 2016 roku, w którego skład wchodzi 7 utworów oraz bonus track nagrany z ReggaeGang System. Na płycie gościnnie wystąpili tacy artyści jak: Netka, Nikole Warde czy Kubon.
Lista utworów:
 1. Rezygnuję
 2. Co zrobić.. feat. Netka
 3. Najwyższy Czas
 4. Nowy dzień feat. Meri Ann
 5. Inny świat
 6. Kolorujemy feat. Nikola Warda
 7. Będzie Lepiej feat. Nikola Warda, Kubon, KM
 8. Gdzie Jesteś feat. ReggaeGang System (bonus track)
Będzie Lepiej

Mentalna rewolucja
Debiutancki długogrający album artysty wydany w październiku 2017 roku nakładem wytwórni ZION Records.
Lista utworów:
 1. Obudź się
 2. To Twoje życie
 3. Lajk
 4. Czujesz to
 5. Trzy słowa
 6. Nie mam czasu
 7. Mentalna rewolucja
 8. Maskarada
 9. Babilon
 10. Epidemia
 11. Zakazany Staff
 12. To koniec
Mentalna rewolucja