ragga
Muzyka
ragga

Raggamuffin znane również pod nazwą Ragga, jest to styl w muzyce Jamajskiej, którego nie należy mylić z KOTEM(ragamuffin) oraz gatunkiem muzyki INDYJSKIEJ(raga). Nazwa tego gatunku pochodzi od angielskiego słowa ragamuffin oznaczającego obdartus, włóczęga). Ragga powstało na Jamajce w latach 80. XX wieku. Styl ten wywodzi się z gatunków reggae oraz dancehall, którego podstawą są elektroniczne brzmienia.

Ragga jest bardzo podobne do hip hopu. Granice pomiędzy tymi nurtami muzycznymi są bardzo cienki i coraz częściej zanikają. Ważną rolę również w raggamuffin odgrywa, tak jak w hip hopie, sampling.

Raggamuffin zapoczątkowane zostało przez Jamajczyków pochodzących z niskich warstw społecznych. Utwory tego stylu zazwyczaj posiadają mocny przekaz, który często jest jawną krytyką polityki, rządu, braku tolerancji oraz wszelkich wydarzeń godnych potępienia (conscious ragga).

bar
Wokal i instrumenty

Wokal jest agresywny, szybki i wyrazisty, rytm utrzymywany jest w szybszym tempie niż w reggae. Instrumentami, które są wykorzystywane, przez zespoły grający w tych rytmach są:

forwardSyntezator
forwardSampler
forwardAutomat perkusyjny
forwardPerkusja
forwardGitara Basowa
forwardGitara
bar
Ragga Jam

Ragga Jam to nowoczesny styl taneczny zaliczany do kategorii tańców ulicznych, który bije rekordy popularności na świecie. Jest bardzo silnie związany z hip hopem. Ze względu na swój układ i pewną miękkość ruchów przez długi czas nazywany był “damskim” hip hopem. Stworzyła go Bemont Lear, Francuzka dla której był on wyrazem i sposobem na pokazanie światu, że w hip hopie też można być kobietą przez duże K. Obecnie jest on tańce dla kobiet i mężczyzn.

Ragga Jam – to mix stylu Ragga wzbogaconego wpływami stylów Hip-Hop i Jazz, który zachowuje ducha kultury i muzyki afro-jamajskiej. Styl Ragga Jam to połączenie pasji i egzotyki, prezentowany był dotąd w wielu krajach, takich jak: Włochy, Francja, Niemcy, Holandia, Hiszpania, Portugalia, Szwajcaria, Szwecja, Belgia, Meksyk, USA, Brazylia, Tahiti... gdzie osiągnął ogromną popularność!!!

strzałka do góry