rockersreggae
Historia

Rockers reggae zwany inaczej rockers style to konkretny podgatunek muzyki roots reggae. Jak sama nazwa mówi łączy on w sobie reggae i rock, a także soul, funk i blues. Styl ten został zapoczątkowany w połowie lat 70-tych XX wieku przez Sly & Robbie na płycie Right Time - tria wokalnego The Mighty Diamonds.Nieco później, bo w połóowie lat siedemdziesiątych styl ten stał się bardzo popularny. Rockers reggae jest płynną, mechanicznych i najbardziej agresywną odmainą reggae.

Sly & Robbie - sekcja rytmiczna składająca się z dwóch muzyków reggae: gitarzysty Robbie'go Shakespeare'a ur. 27 września 1953 w Kingston) i perkusity Sly'a Dunbar'a (właściwie Lowell Charles Dunbar, ur. 10 maja 1952 w Kingston), którzy podjęli współpracę w latach siedemdziesiątych i od tamtego czasu zagrali lub wyprodukowali kilkadziesiąt tysięcy utworów, współpracując z różnymi wykonawcami.

W Polce gatunek ten nie jest praktycznie znny. Brak o nim praktycznie informacji na polskich stronach. Na świecie natomiast jest na tyle znany, że powstał nawet film Rockers it's dangerous (1978). Trailer poniżej

bar
Rockers it's dangerous
strzałka do góry