undo
Bas Tajpan
Historia


bas tajpan

Bas pochodzi z Dąbrowy Górniczej położonej w Zagłębiu Dąbrowskim. Początkowo grał w składzie hip hopowym Batalia, którego pojedyncze utwory były opublikowane na łamach Magazynu Klan. Bas współpracował z różnymi raperami w tym także z Gutkiem, z którym nagrał znane utwory takie jak: To co możesz dać, Protest, Wybory.

Sam mówi, że jego priorytetem jest mówienie o miłości, braterstwie, równości i pokoju na świecie a także pokazywanie poprzez muzykę swojego stanowiska wobec otaczającej nas niesprawiedliwości.

Bas Tajpan wraz z Ras BenJAHmin i Selektor Uszat tworzą Ushat Sound System. Bas nagrywał na projektach takich jak MUSTAFARAI, 13 Chilli Pół Fuksa bas tajpan oraz współpracuje z Dj Feel-X w ramach Dj Feel-X Sound System w skład którego wchodzą Grubson, Meter.

31 stycznia 2009 roku, nakładem Fandango Records, ukazał się wspólny album Bas Tajpan'a i Miuosh'a, zatytułowany Fandango Gang. Również w 2009 Bas pojawił się gościnnie na kilku albumach hip hopowych takich jak: "nieLegalne rytmy" Kontynuacja krakowskiej Firmy w utworach: "Misja" oraz "Co Jest Ważne".

18 września 2010 roku wreszcie, po 10 latach czekania, ukazał sie solowy album "Korzenie i kultura" nakładem Fandango Records.bar

Albumy


1. Korzenie i kultura - pierwszy album, który ukazał się po 10ciu latach działalności 18. września 2010 roku. Na płycie znalazło się 14 utworów łączących w sobie reggae, dancehall i rap. Muzykę na album wyprodukował w większości Bob One, gościnnie udzielili się znajomi Bas Tajpana z Fandango Gang, czyli Bob One i Miuosh. Ponadto pomógł również Jr. Stress oraz formacja Textyl.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Wycelowany
 2. Nie zatrzymasz mnie feat. Bob One, Miuosh, Solo Banton
 3. Sklep szatan feat. Benjahmin, Perun, Textyl
 4. Banery
 5. Nowa inwazja
 6. Mój świat
 7. Bohaterowie cyberświata feat. Bosski
 8. Łapa lwa feat. Jabaman
 9. Korzenie i kultura
 10. Historia pewnego dębu
 11. Potęga majestatu feat. Jr. Stress
 12. Wiza
 13. Wolna wola
 14. Czy bardziej

2. Made in Tajpan - album Bas Tajpana wydany w roku 2012 zatytułowany Made in Tajpan to jego pierwszy owoc współpracy z wytwórnią Hemp Records. Po płycie Korzenie i kultura jest to drugie solowe wydawnictwo artysty. Na krążku znajdziecie 14 utworów, w których powstaniu udział wzięli m.in. Bilon, Rychu Peja, Bob One i Paluch.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Intro
 2. Made in Tajpan
 3. Dla Moich Ludzi
 4. Polandia feat. Bob One, Paluch
 5. Wolność feat. Tribuman, Gutek, Benjahmin
 6. Raduj Się feat. Marta Wydra, Cozer
 7. Spuścizna feat. Luksmamilion, Junior Stress
 8. Bas Tajpan
 9. Żmija feat. Cozer
 10. Podróż feat. Deadly Hunta, Marta Wydra, Cozer
 11. Lepszy od samego siebie feat. Bilon, Pasterz, Peja
 12. Radio Partyzant feat. Kłak
 13. Umarł Babilon
 14. Outro / Intro


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj