undo
Naaman
Historia


Naaman

Naaman to generująca niesamowitą energię i silny emocjonalny przekaz formacja z Dolnego Śląska(Lubin), tworząca od kilku lat, szeroko pojętą, polską scenę reggae (nurty: roots, modern roots, dub, dancehall).

Jest to kooperacja doświadczonych muzyków i młodych, żywiołowych wokalistek. Pierwszy głos składu – śliczna i charyzmatyczna Nadia, sprawia, że każdy koncert to nie tylko eksplozja niezapomnianych emocji, ale również wymiana pogodnej energii i nieustająca interakcja z publicznością.

Zespół zadebiutował na dużej scenie w 2003 roku na festiwalu Reggae Nad Bzurą. Kolejne doświadczenia sceniczne to udział w wielu koncertach plenerowych i klubowych w kraju i za granicą, m.in. z udziałem takich grup jak Pidżama Porno, Jamal, Tumbao, Armia czy Bakshish. Ponadto Naaman ma na koncie występy na jednych z największych festiwali muzycznych w Polsce: Przystanek Woodstock (2006), Slot Art Festiwal (2006), Ostróda Reggae Festiwal (2006), Reggae na Piaskach. Informacje oraz publikacje na temat zespołu znaleźć można nie tylko na stronach i portalach internetowych, ale również w ogólnopolskich wydawnictwach , tj. magazyn Free Colours czy w najnowszym wydaniu Encyklopedii Polskiego Reggae.

Po kilku pierwszych latach działalności zespół zrealizował pierwszy materiał studyjny (maxi singiel Reggae Ragga Dub Style), a utwór Syjon znalazł się na składance wydawnictwa Free Colours - Młode lwy polskiego reggae. Debiutancki album Siła, został wydany w lutym 2011 roku i ukazał się w polskich sklepach muzycznych pod koniec marca 2011 roku.

W lipcu 2012 zespół wystąpi na festiwalu Reggaeland w Płocku, gdzie wystąpi m.in. przed Gentlemanem, jednym z najpopularniejszych artystów reggae na świecie.

, zatytułowany Siła to reggae w najróżniejszych odsłonach, od typowych jamajskich beatów, po dub i modern roots. Nie brakuje też elementów funky i soul. Trzynaście utworów zgromadzonych na albumie, to przestrzenna, uskrzydlona soulowymi wokalami dawka pogodnych dźwięków. Cały skład wykonał doskonałą pracę; tętniące basy, precyzyjnie dograne instrumenty klawiszowe oraz współpracujące ze sobą gitara i perkusja poruszają najbardziej optymistyczną część duszy. Muzykę uzupełniają przemyślane teksty, w których mowa o motorze ludzkich poczynań – emocjach.bar

Albumy


1. Siła - debiutancki krążek grupy wydany w lutym 2011 roku. Siła to reggae w najróżniejszych odsłonach, od typowych jamajskich beatów, po dub i modern roots. Nie brakuje też elementów funky i soul. Do pracy nad krążkiem zespół zabrał się naprawdę poważnie, efektem czego są świetnie zgrane instrumentale. Charakterystyczne brzmienie wskazuje na wyraźne inspiracje klasyką gatunku, a głęboki, ciepły wokal przywodzi na myśl dorobek takich artystek jak Althea & Donna czy Etana.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. I Know What To Do
 2. Bring It Back
 3. Nie Zamykaj Oczu
 4. His Love
 5. Looking For
 6. What A Mess
 7. Wygraj Siebie
 8. Wsłuchuje Się
 9. Dirty
 10. Honestly
 11. Zapominamy
 12. Droga W Słońcu2. Tak! - na płycie znajdziemy dźwięki utrzymane w klimacie reggae, elektro, dubstep, funk, soul czy tanecznych lat 80. uczestników programu Must Be The Music. Produkcją TAK! zajął się Agim Dzejlijli znany z zespołu Oszibarack, a gościnnie na płycie udzielił się m.in. wokalista legendarnej grupy Black Uhuru, Michael Rose. Wokalistka Naaman, Nadia wykonuje z nim wspólnie utwór What's That

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Get Out
 2. The Time
 3. Każdy dzień
 4. What's That
 5. Siła
 6. Give Me You Hand
 7. Nie zamykaj oczyu (MBTM)
 8. Shy Guy
 9. List do Koryntian, 13
 10. Szepnij
 11. Dreaming
 12. Nie!
 13. Dreaming (Agim Dzeljilji RMX)


bar

Skład


 • Marta Nadia Adamowicz - wokal
 • Anna Grygiel - wokal (chórki)
 • Iwona Fuczko - chórki
 • Agnieszka Baczyńska - chórki
 • Szymon Orchowski - instr. klawiszowe
 • Sebastian Biesiadecki - git. basowa
 • Michał Chomicki - git.
 • Przemysław Ziemba - instr. perkusyjne, dj, electro
 • Bartłomiej Opyrchał - perkusja


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj