undo
Silesian Soundsystem
Historia


obraz

Silesian Soundsystem to Ceen, Chvaściu i Woyta, muzycy ze Śląska Cieszyńskiego,a dokładniej z Ustronia. Ich pasją jest tworzenie muzyki opierającej się na takich gatunkach jak reggae roots, dancehall i hip-hop z elementami szeroko pojętej muzyki elektronicznej.

Kojarzycie ich na prwno z takimi utworami jak Dancehall oraz Będzie dobrze. Pierwszy był singlem promującym składankę Rap Style vol.2 wytwórni Luna Music. Drugi znalazł się swego czasu na jednym z największych wydawnictw reggae rodzimego rynku muzycznego, jakim był projekt Polski Ogień. W listopadzie 2008 roku wydali swój oficjalny, debiutancki mixtape zatytułowany Moje Miejscenakładem wytwórni SIŁA Z POKOJU VERSION RECORDS, której mózgiem jest DJ FEEL-X (Mad Crew, Kaliber 44). W listopadzie 2009 roku powstał drugi, dancehallowy mixtape Ceen & Chv Like Dancehall

W między czasie można było usłyszeć gościnnie głos Chvaścia na kilku znaczących w kraju wydawnictwach jak płyta Junior Stressa czy Fandango Gang. W październiku 2011 roku nakładem Lou & Rocked Boys, Chvaściu wydał swój długo oczekiwany, pierwszy, solowy album zatytułowany Moje Korzenie. Debiutancki materiał zademonstrował wraz z reaktywowanym żywym składem instrumentalnym. Z inicjatywy Ceen'a w lutym 2013 roku ukazuje się krążek zatytułowany Po godzinach, na którym występuje on w roli producenta. Do współpracy przy tym projekcie Ceen zaprosił polskich i zagranicznych wykonawców, takich jak Bas Tajpan, Mad Majk, Tallib, Sztoss, KaCeZet, Chvaściu czy Jabaman."

W listopadzie 2015 roku skład wydał kolejny krążek. Czas na zmiany to podróż przez inspiracje poszczególnych członków zespołu. Na płytę składa się 14 utworów o zróżnicowanej tematyce oraz stylistyce. Można usłyszeć na niej typowy reggae'owy styl SILESIAN-a, klasyczne hip-hopowe brzmienia, a także eksperymenty o świeżym, elektronicznym charakterze.

Od początku swej twórczości zagrali ponad 400 koncertów w Polsce i poza granicami naszego kraju.bar

Albumy


1. Moje Miejsce - debiutancki album z listopada 2008 roku wydany nakładem wytwórni SIŁA Z POKOJU VERSION RECORDS, której mózgiem jest DJ FEEL-X

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Intro
 2. Jedna Miłość feat. Junior Stress
 3. Moje Miejsce feat. Ewa
 4. Wyścig Szczurów feat. Talib MC
 5. Mamacita feat. Majorr, Mikael
 6. Czujesz Ją
 7. Tiger Crew
 8. Party Time
 9. Stop Bashmentom feat. Kamo
 10. Jesteś już
 11. Chwile
 12. Kochaj Innych
 13. Droga feat. Bas Tajpan, Mad Majk
 14. Równość
 15. Skit Zaufanie - Babcia
 16. Zaufanie
 17. Silesian Soundsystem

2. Ceen & Chv Like Dancehall - w listopadzie 2009 roku powstał drugi, dancehallowy mixtape.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Intro
 2. Cookie (Skit)
 3. Gramy To
 4. Ludzie
 5. Daj Mi To Gyal< (Skit)/li>
 6. Daj Mi To Gyal
 7. Partacz
 8. Robimy To
 9. Fester (Skit)
 10. Pieniądze
 11. Nasz Kraj
 12. Siła Z Pokoju
 13. Halba
 14. Nudna Gyal
 15. Remix (Bonus Track)
 16. Outro

3. Czas Na Zmiany - album wydany w listopadzie 2015 roku nakładem Lou & Rocked Boys. Czas na zmiany to podróż przez inspiracje poszczególnych członków zespołu. Na płytę składa się 14 utworów o zróżnicowanej tematyce oraz stylistyce. Można usłyszeć na niej typowy reggae'owy styl SILESIAN-a, klasyczne hip-hopowe brzmienia, a także eksperymenty o świeżym, elektronicznym charakterze. Nietuzinkowe teksty, duży zasób pozytywnej energii to tylko niektóre z wielu zalet nowego projektu SILESIAN SOUNDSYSTEM! Nad oprawą muzyczną pracował duet producencki MSA, Ritzu oraz Mechanic.

okladka płyty

Lista utworów:

 1. Come back
 2. Czas na zmiany
 3. Jestem sobą
 4. Back to the roots
 5. Sens życia
 6. Telefony
 7. Ty i ja
 8. Upadek zasad feat. 1z2
 9. Imitacje
 10. Dookoła świata feat. Arak
 11. Dla moich ludzi
 12. Praca, praca
 13. Jestem szczęśliwy
 14. Reklama


bar

Skład


 • CHVaściu - wokal
 • Ceen - wokal
 • Woyta - selekcja


bar

Strony zespołu
bar

Posłuchaj