Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-05

BluSka

Blu’Ska to zespół powstały w styczniu 2013 roku w  Jawiszowicach koło Oświęcimia. Grają energetyczną, szybką, pozytywną mieszankę ska i reggae.  Blu’Ska powstała z wielką dawką pozytywnych emocji i pasji czego wynikiem jest muzyka we własnym stylu blu’ska, który każdy definiuje według swojego uznania. 

Nie szufladkują, nie porównują i robią swoje.  Elementy ska i reggae tworzą z nich kipiący pozytywną energią wulkan sceniczny, który poruszy wszystkich, od najmłodszych do najstarszych, niezależnie od poglądów.

Ich znakiem rozpoznawczym są chwytliwe i łatwo zapamiętywane melodie wygrywane przez sekcję dętą z akordeonem i puzonem. Do tego dwie gitary elektryczne, bas, perkusja i perełka w postaci kongów i bongosów czyli etnicznych bębnów tworzących wyjątkowy klimat

Blu’ska ma też za sobą udział w 11 edycji MTBM, gdzie zdobył bardzo pochlebne opinie od jurorów i spodobał się publiczności. W 2013 roku zespół zajął pierwsze miejsce na Przeglądzie Zespołów Młodzieżowych w Libiążu, wystąpiła w finale KNR, dostała się do finału Dobrej Strony Rocka.

Skład:

- Miłosz Fajfer - wokal

- Krzysztof Piłatyk - saksofon / keyboard

- Tomasz Olearczyk - puzon

- Grzegorz Bizukojć - trąbka

- Mateusz Rudnicki -

- Marek Fajfer - perkusja

- Grzegorz Kadela - conga,bongosy / wokal

- Wojciech Drabek - bas


Dyskografia

Brak albumów