Rockers reggae

Historia

Rockers reggae zwany inaczej rockers style to konkretny podgatunek muzyki roots reggae. Jak sama nazwa mówi łączy on w sobie reggae i rock, a także soul, funk i blues. Styl ten został zapoczątkowany w połowie lat 70-tych XX wieku przez Sly and Robbie na płycie Right Time - tria wokalnego The Mighty Diamonds. Nieco później, bo w połowie lat siedemdziesiątych styl ten stał się bardzo popularny. Rockers reggae jest płynną, mechanicznych i najbardziej agresywną odmianą reggae.

Sly and Robbie - sekcja rytmiczna składająca się z dwóch muzyków reggae: gitarzysty Robbie'go Shakespeare'a ur. 27 września 1953 w Kingston) i perkusisty Sly'a Dunbar'a (właściwie Lowell Charles Dunbar, ur. 10 maja 1952 w Kingston), którzy podjęli współpracę w latach siedemdziesiątych i od tamtego czasu zagrali lub wyprodukowali kilkadziesiąt tysięcy utworów, współpracując z różnymi wykonawcami.

 

W Polsce

W Polce gatunek ten jest nieznany - brak o nim informacji na polskich stronach. Na świecie natomiast jest na tyle popularny, że ktoś postanowił nakręcić o nim film Rockers it's dangerous (1978) - trailer poniżej.