Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-06

Enchantia

Enchantia to zespół z Gdyni grający muzykę z pogranicza reggae i ska, ale oni sami nie chcą zamykać swojej muzyki w ramkach . Grupa po raz pierwszy zaprezentowała się podczas II edycji festiwalu Metropolia jest Okey w roku 2008. Kolejne występy to Open’er Festival 2009 oraz Ostróda Reggae Festiwal gdzie jury uhonorowało wokalistkę nagrodą w kategorii indywidualność festiwalu przyznawaną w imieniu konsul Jamajki.

W międzyczasie zespołowi  udało się zarejestrować wspólne kompozycje szlifowane podczas częstych prób i koncertów. Nagrany materiał przejęło Studio As One, gdzie został wdzięcznie zmiksowany przez czołowych polskich dub masterów. W końcu, po długich, momentami trudnych perturbacjach zespół znalazł wydawcę. Płyta Enchantii to dubowa mikstura bez wybujałych, wymyślnych refleksji. Jest po prostu esencją marzeń szóstki przyjaciół... uczuć, trosk i wiary w niewydumany świat i zwykły czas. Taki czas, który warto spędzić dobrze razem, z muzyką, przy której można po prostu złapać oddech i nie spieszyć się nigdzie. Wydawcą albumu ostatecznie została Fonografika, a jego albumu ozdobił obraz Tomasza Budzyńskiego.

Skład:

- Senior Orz - bass

- Roman - klawisze

- Owca - gitara

- Hinzu - perkusja

- Sara - wokal


Dyskografia

Enchantia
Debiutancka płyta wydana w październiku 2012 roku. Z tej okazji, po długiej przerwie zespół spotyka się by zagrać dwa koncerty: w Warszawie i w rodzinnej Gdyni. Utwory zawarte na krążku zostały określone mianem pięknego reggae z jamajskim akcentem i mocnym dubowym groovem.
Lista utworów:
  1. Back To The Roots
  2. Because Of You
  3. It’s Only Their Eyes
  4. Controller
  5. Rude Girl
  6. Next Day
  7. Word
  8. Solution
  9. I Know
  10. There Is A Land
Enchantia