Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-12-30

Johny Rockers

Zespół Johny Rockers został założony w 2014 roku w Warszawie z inicjatywy Johny’ego - producenta muzycznego, kompozytora oraz wokalisty.

Od samego początku zespół grał koncerty, dzięki czemu został doceniony przez warszawską publiczność. To zainspirowało muzyków do koncertowania po kraju i już w pierwszym roku Johny Rockers odnieśli wielki sukces zdobywając pierwszą nagrodę na Orlen Marathon Jam Session. Dało im to możliwość zagrania występu live w studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki. Rok później wygrali konkurs organizowany w ramach festiwalu Reggaeland 2015.

Po tym zwycięstwie muzycy w swojej twórczości obrali kierunek roots reggae. Johny Rockers zagrali wiele koncertów między innymi na festiwalach: Reggae Na Piaskach, Reggaeland czy Ostróda Reggae Festival. Zaczęli debiutować na dużych scenach zdobywając aprobatę nie tylko publiczności, ale także recenzentów i komentatorów. W 2016 roku Johny Rockers skupili się na wydaniu swojego debiutanckiego albumu.

Przesłanie, którym chcą się podzielić, jest pełne szczerych uczuć – nostalgii, smutku i bólu, ale także miłości, namiętności i poczucia szczęścia. Zależało im na stworzeniu esencjonalnych i rootsowych brzmień reggae, inspirowanych twórczością zespołów takich jak Black Uhuru, The Wailers czy Steel Pulse.

Zespół opublikował dotychczas kilka singli, między innymi – Mama Africa, Ain’t Got No Home czy cover utworu Darkness zespołu Black Uhuru. Ich wideoklipy spotkały się z pozytywną opinią fanów i słuchaczy reggae w całej Polsce oraz zostały udostępnione i docenione na polskich, a także zagranicznych portalach związanych z muzyką reggae - między innymi Reggaeville.

Debiutancki album Johny Rockers, zatytułowany Stay Connected , który pojawił się w dystrybucji w marcu 2017 roku jest podsumowaniem drogi którą razem przebyli. Ich sumienna praca dała w konsekwencji możliwość stworzenia końcowych miksów w Studiu As One, gdzie swoje krążki miksowali tacy twórcy jak Kamil Bednarek czy Mesajah. Debiutancka płyta zostanie wydana przy współpracy z wydawnictwem Lou and Rocked Boys.


Dyskografia

Stay Connected
Debiutancki album wydany przy współpracy z wydawnictwem Lou and Rocked Boys w marcu 2017 roku. Jest on podsumowanie dotychczasowej drogi, jaką członkowie zespołu razem przeszli. Przesłanie, którym chcą się podzielić, jest pełne szczerych uczuć – nostalgii, smutku i bólu, ale także miłości, namiętności i poczucia szczęścia. Zależało im na stworzeniu esencjonalnych i rootsowych brzmień reggae, inspirowanych twórczością zespołów takich jak Black Uhuru, The Wailers czy Steel Pulse.
Lista utworów:
 1. Keep on playin’
 2. Warriors
 3. Hey Gyal
 4. Stay with me
 5. No matter what they say
 6. I’de
 7. Too much (troubles)
 8. Change a lot
 9. No more
 10. My youth (I remember)
 11. Freedom defenders
Stay Connected