Dodał: Maciek
Data dodania: 2017-10-08

Pablopavo

Pablopavo, a właściwie Paweł Sołtys urodził się 30 marca 1978 w Warszawie. Jest on polskim wokalistą reggae i raggamuffin, jednym z pierwszych wokalistów śpiewających raggamuffin po polsku. Jego specjalnością są bardzo długie i skomplikowane partie wokalne oparte na freestyle.

W roku 1993 założył z kolegami ze szkoły pierwszy zespół prawdopodobnie w celu zwiększenia swoich szans u dziewcząt. Karierę rozpoczął w zespole Saduba. Od 2002 wraz z Reggaeneratorem i Krzakiem współtworzy Zjednoczenie Sound System.

W2003 został wokalistą Vavamuffin, a w 2006 zaczął udzielać się w Ba-Lan Soundsystem oraz w zespole Sedativa. Współpracował m.in. z Fu (Olsen/Fu, Zipera, ZIP Skład), Hemp Gru, O.S.T.R., Sidneyem Polakiem, Sedativą, Dreadsquadem, Magierą, James Ashen, Habakuk, Junior Stress i Maleo Reggae Rockers.

Wspólnie z Reggaeneratorem nagrał utwór Gyal na medal na składankę pt. Polski ogień wydaną przez wytwórnię Germaican Records. W 4. numerze gazety Free Colour  zamieszczony został obszerny wywiad z Pablo i Pavo jako dwiema odmiennymi postaciami. Poza śpiewem w Vavamuffin i sound-systemach Pablopavo rozpoczął karierę solową.


Dyskografia

Głodne kawałki
Pierwszy album studyjny nagrany wspólnie przez piosenkarza Pablopavo i producenta muzycznego Praczasa. Oficjalna premiera albumu odbyła się 28 listopada 2011 roku. Poprzednio Pablopavo wydał dwa albumy z zespołem Pablopavo i Ludziki oraz trzy albumy z zespołem Vavamuffin. Wytwórnia to oczywiście niezmiennie Karrot Kommando.
Lista utworów:
 1. Dziw
 2. Stówa
 3. Głodne kawałki
 4. Technika gęby
 5. Nie ma roboty
 6. Szpilki
 7. Byleby
 8. Kupuj
 9. Magnez i wapń
 10. Zadzwonię i powiem
 11. Karawany
 12. Boczna
Głodne kawałki

Tylko
Debiutancki album solowy Pablopavo, wydany 25 października 2014 przez Karrot Kommando. Wcześniejsze płyty długogrające z jego udziałem powstawały przede wszystkim pod szyldem Pablopavo i Ludziki. Album zadebiutował na 46. pozycji zestawienia OLiS.
Lista utworów:
 1. Sobota
 2. Ośmiu
 3. Toczenie
 4. Mistrzu
 5. Carlos
 6. Kołysanka
 7. Generał
 8. Czerw
Tylko

Wir
Awangardowo-popowy album studyjny trzech polskich wykonawców: Pablopavo, Iwanek i Praczasa, wydany 6 listopada 2015 przez Karrot Kommando. Pablopavo udziela się wokalnie i napisał słowa piosenek, Ania Iwanek śpiewa je, a Praczas odpowiada za muzykę. Na pierwszy utwór promujący album wybrano piosenkę Październikowy facet.
Lista utworów:
 1. Wstęp
 2. Październikowy facet
 3. Zapadło
 4. Nie ma snu
 5. Ledwo żywy lis
 6. Strzępie
 7. Pierwsza ulica
 8. Pomnik
 9. Lalala 1
 10. Pan balon
 11. Po kotach
 12. Tu było tu stało
 13. Polakow
 14. Nasz wir
Wir